Shook

Když se Mia (Daisye Tutor), hvězda sociálních médií, stane terčem internetové teroristické kampaně, musí vyřešit sérii her, aby zabránila vraždě lidí, na kterých jí záleží. Ale je to skutečné nebo je to jen hra na její účet? (JasonCZ)

silentname

"Shook" sa podľa mňa v strede rozsypal do absolútnej stupidity. Neviem ako to inak lepšie pomenovať. Hoci je mi jasné o čo filmu ide a čo sa snaží povedať, tak ten výsledok je podaný tak debilne, že to filmu viac škodí ako pomáha. Povedal by som, že do momentu keď príde prvý zvrat to bolo celkom zaujímavé. Možno by som mohol uznať, že to bolo dosť predvídateľné a trošku som mal tušenie, že veci sa zrazu otočia. Tam ale film vedel ešte aspoň ako tak pracovať s atmosférou. A možno by to bolo lepšie ako záverečné rozuzlenie. Úprimne by som sa tomu nebránil, lebo by to asi pôsobilo inteligentnejšie, než to čo sa z toho stalo potom. Plus aj dôvod by som viac akceptoval Je pre mňa ohromne fascinujúce, že sa Mia dokopy počas celého toho čo sa veci odohrávajú s nikým nestretne, alebo že niečo iné nevyjde podľa plánu. Plus to pre mňa film ku koncu aj prepáli svojimi "múdrymi rečami", ktoré dokopy podľa mňa nikoho nebudú nejako extra zaujímať. Postavy nie sú sympatické, atmosféru to má možno počas úvodu, no potom sa to pre mňa rozpadlo a vznikla z toho táto bezduchá a hlúpa kravina. Nemôžem to odporúčať na zhliadnutie, ale absolútna urážka diváka to nie je tiež. Hodnotenie: D+ ()

J*A*S*M

Instagramová beauty-influencerka je v domě své sestry, které hlídá pejska, terorizována neznámým násilníkem, který poměrně přesvědčivě tvrdí, že pokud nebude plnit jeho úkoly, zavraždí její přátele. Shook hojně využívá socálních sítí, ve většině je ovšem natočen normálně, nejedná se tedy o nový přírůstek do skype / zoom subžánru (jako byl třeba Unfriended nebo loňský Host). Řemeslně je snímek povedený, hlavní hrdinky si ovšem moje sympatie nezískala. A to, jak se chová, a jak s útočníkem / dalšími osobami neustále písemně komunikuje (jen třeba to, že v takové vyhrocené situaci nikdy neudělá překlep :) - ale to je samozřejmě detail) mi přišlo otravné/úsměvné. Líbilo se mi každopádně rozuzlení - ten konflikt, který za tím vším stojí, se mi zdá celkem nosný, a mohl kolem něj být vystavěn i výrazně lepší film. Potenciál bohužel vytěžen nebyl. ()

BOURQUE

Zbytočne „twisted“ film, snažiaci sa použiť popularitu sub-žánru thrilleru/hororu, využívajúcich tém sociálnych sietí a online sledovania. Po úvodných scénach, ktoré takmer ukážkovo zachytávajú dnešný nelichotivý trend „influencerov“, prichádzajú scény, kde slečna v podstate sa stáva väzňom „vlastného“ domu. Bod zlomu prichádza v momente, kedy tvorcovia sa snažia zamiechať kartami „nafingované“ versus „realna“ situácia. To však spôsobí spíš guláš, než nový vietor v príbehu. Z hereckej stránky, z hľadiska možností, nie sú väčšie problémy. Záver chce byť silnejším a prekvapivejším, ale to sa mu nepodarí. Potneciál tu každopádne bol. P.S.: Riadenie „poloviny“ domu hlasom bol jednoducho, avšak efektívne zachytené. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

EvilPhoEniX

Na Shook jsem se těšil v domnění, že se jedná o další přírůstek do Skype/Cam subžánru, ale ve výsledku se jedná o klasický Thriller, který ničím zajímavým nevybočuje. Není inteligentní, dostatečně napínavý ani brutální a ve výsledku se zde víc telefonuje/konverzuje než cokoli jiného. Úvodní vražda s podpatkem je solidní a hlavní hrdinka je poměrně sympatická, rozuzlení ujde, ale bohužel mě to moc nebavilo. Přišlo mi to celé hodně Light a televizně natočeno. Těch 4.4 na IMDB je odpovídající. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost**, Hudba**, Vizuál**, Atmosféra***, Napětí**. 4.5/10. ()

borec999

V prvej polovici predvídateľné (prvé terorizovanie hlavnej hrdinky u ktorého nie je ťažké odhaliť, kto za ním stojí a prečo) a v závere naopak až príliš prekombinované a z hľadiska uveriteľnosti úplne nereálne-nie, skutočne neverím že v závere by postavy využívali na komunikáciu výhradne mobil a soc. siete, plus rozchodenie zlomenej nohy za 5 minút je tiež slušný fail. Vrážd a krvi minimum, podobne ako napätia či nejakých výraznejšie zapamätateľných scén(výnimka potvrdzujúca pravidlo sa nachádza v úvode- vražda opätkom je docela cool). Posolstvo filmu, že ľudia začínajú čoraz viac žiť na soc. sieťach než v skutočnosti a zabúdajú že život prezentovaný na soc. sieťach neodzrkadľuje realitu, je síce pravdivé a pri pohľade na rôznych influencerov a čoraz viac aj bežných ľudí veľmi aktuálne, no na to aby som si ho uvedomil som nemusel pozerať tento film... Celkovo po dopozeraní u mňa prevažujú viac negatíva, než pozitíva. Ale úplna katastrofa Shook zase nie je. 40% ()