Shookum Hills

• USA The Devil Below

Shookum Hills bolo banícke mestečko, ktoré kvôli nehostinným podmienkam zaniklo. Partia vedcov sa sem vydáva, aby zistila, čo sa na tomto mieste odohralo a čo tu spôsobuje nevídané prírodné úkazy. Čakajú ich ale desivejšie objavy, než aké pred príchodom očakávali. (Marceloo)

jarmil8

Lara Croft se skupinou vědců jedou zkoumat záhadné důlní městečko, a protože jsou všichni strašně vzdělaní, vstoupí na cizí pozemek, poruší ochranné pásmo a vypustí gumové bestie do volné přírody. Ve filmu je všechno, co už známe odjinud, jenom v "poněkud" ve slabším provedení - zastávka v divném obchodě, rychle mizející vedlejší postavy, sebeobětování, a dojde i na "vetřelčí" matku (která je ovšem pro jistotu rozostřená, nejspíš abychom unikli špatnému provedení, nebo nějaký ten underground, co já vím) a jakéhosi Cháróna (WTF!). ()

AmunRa

Skupinka akademiků si najme Laru Croft, aby je dostala do amerického hornického městečka vymazaného z mapy po požáru uhelných dolů. Od začátku ovšem víme, že místní skrývají něco o monstrech a jde jen o to, kdy se ukážou a v jaké podobě. Chvíli si film hraje na Silent Hill s podzemním požárem a spoustou bílého dýmu, ale brzy rezignuje na tajemnost a začne zmatená honička ve tmě, která vydrží až do konce filmu. Režisér se důsledně vyhýbá podrobnostem, takže oběti jen řvou a mizí ve tmě, monstra vidíme v několika záblescích, v protisvětle a v detailu tlamy. Příběh sám o sobě moc smyslu nedává a neříká nic odkud se monstra vzala. Postavy jsou prakticky anonymní až na několika slovy načrtnutou motivaci, žádné pozadí, žádný vývoj. Jinak řečeno - levná produkce, děravý příběh, ploché postavy. Jeden z horších filmů tohoto typu. ()

Accuphose odpad!

Tenhle film je jak dělanej pro situace, kdy máte novou známost a nemáte kam jít. Tak přesně na tohle se chodí do kina, abyste se mohli v klidu muckat a na pozadí se bude něco dít... a tím že to nebude komorní drama, nebudete ve finále nikoho rušit. Nicméně kina jsou zavřená a já na filmy nekoukám jako na kulisu. Menší prequel. Zlé věci buď nejsou a nemáme se čeho bát a nebo jsou a chrání nás před nimi vláda. Může to zvojtit armáda a nebo můžeme bejt na blbým místě v blbej čas. A tenhle film není ani jedno. Je hezké, že se tvůrci inspirovali posledními dvěma Ruskými filmy, které dokázaly dokonale zmrvit dva výborný náměty, těm alespoň ke cti slouží, že se tam do hloubky 12 km snažili dostat výtahem. Tady jim stačí lano ze supermarketu. Ale nebudu předbíhat. Předně je film nuda. Peněz na to moc nebylo a tak si snaží pomoci různými technikami a la Blair Witch. Normálně tyhle filmy ani nehodnotím, protože je to vata, ale když už jsem se tak rozepsal. Nakonec, dal bych hvězdičku za hudbu, ale ten film si ji nezaslouží... ()

jethrotull odpad!

Uz pri prvej scene ked vychadzali banici zo sachty a bol zabity syn majitela som si hovoril ze to bude riadne becko. Ale ono to je F,G a H dohromady. Partia vedcov co spolu komunikiju ako retardi a za 4 hodiny jazdy povedia sest slov sa vyberu zistit zahadu zmiznuteho banickeho mestecka.Zakazana zona je oplotena v ktorej je asi 12voltov,lebo ked je naruseny kabel,tak miestny to spavi izolackou. Cize partia mladych sa sprava ako dementi a ochrancovia rovnako dementne. Zabezpecieni otvoru zo zeme je istene par starymi mrezami len tak ledabolo,nakolko asi nemali dost ocele a zeleza a zvaracku. No proste kravovina ako hrom.O konani postav a trapnych akoze horovych scen spolu s trikmi je skoda sa bavit a opisovat ich,to treba vidiet. Dobre som sa zasmial a pobavil,takz to malo byt zaradene v zanri komedia a potom by som dal aj nejaku hviezdu.Celkovy dojem je proste sracka a odpad a nepochopim ako v roku 2021 moze niekto natocit takyto blivajz. Osobne by som autorom,reziserovi a vlastne vsetkym co sa na tomto podielali odobral obciankse preukazy,lebo toto je urazka kinematografie. ()