Přímý přenos galakoncertu toho nejlepšího z ostravské muzikálové produkce... Slavnostní koncert je připomínkou posledních 10 let ostravského muzikálu. V roce 2010 se z původně operetního souboru Národního divadla moravskoslezského stal soubor operety/muzikálu, a právě muzikál v jeho repertoáru nabyl dominantního postavení. Koncert představí průřez významnými tituly, které měla muzikálová scéna na repertoáru za celé desetileté období. V živém přenosu nabídne divákům nezapomenutelné písně z nejznámějších muzikálových inscenací v podání Hany Fialové, Martiny Vlčkové, Michaely Horké, Patricie Janečkové, Tomáše Savky, Lukáše Vlčka, Tomáše Novotného a dalších v divadelní režii Gabriely Petrákové a v atraktivní výpravě scénografa Ondřeje Zichy, s použitím scénických prvků z vybraných inscenací. Zazní například skladby z představení West Side Story, Jesus Christ Superstar, Evita, Edith a Marlene, Fantom Londýna, Rebecca nebo Kočky. Umělci vystoupí za doprovodu orchestru souboru operety/muzikálu Národního divadla moravskoslezského v hudebním nastudování Jakuba Žídka. (Česká televize)

jendamaty

Tak tohle se povedlo. Až na pár drobností naprosto precizní projekt, který je výkladní skříní ostravského muzikálu i štábu ČT, který zajišťoval přenos. Pestré, dobře zazpívané, zahrané. Zábavné. Tleskám! ()

zdepapepa

Veliká variabilita muzikálů s písněmi známými i těmi méně známými. Vedle vynikajících pěveckých talentů a tanečníků je rozhodně třeba pochválit i kapelu/orchestr, kde vše skvěle ladilo a zejména pak i režiséra zvuku, jelikož se vše krásně poslouchalo s kvalitou prakticky srovnatelnou se studiovou nahrávkou. Díky nestandardně rozloženým scénám (občas i v publiku) pak nebyly rušivé různorodé záběry kamer. Skvělá reklama nejen pro Národní divadlo moravskoslezské, ale i pro Českou televizi, jelikož nám tento projekt přinesla až domů, a v neposlední řadě i muzikálům samotným. V nich si každý něco najde, ať už svého starého oblíbence nebo třeba i nějakého nového, budoucího, jak to někdy v podobných "kompilačních" představeních bývá. Já se řadím do obou skupin. ()

Mistr119

Nádherně zahrané v orchestru, výborně zazpívané (aspoň národ vidí, že muzikál není jen ten kýčový v Praze.. :) ), ale co oceňuji především je dramaturgie a výběr písní, které skrytě odráží i dobu, ve které koncert proběhl. :) ()

marhoul

Perfektní přímý přenos ve všech směrech. Ať hodnotím uměleckou kvalitu jednotlivých vystoupení, orchestr, sbor, senzační nazvučení, kameru, střih, režii, skvělé! Tento počin patří má potenciál zaujmout i širší publikum, které muzikálům příliš neholduje. Navíc OSTRAVA!!! Marie Magdaléna ztvárněná hezkou ženou mě naplnila optimismem. Aplaus! ()