Dlouhé loučení

(festivalový názov)
  • Veľká Británia The Long Goodbye
Krátkometrážny / Dráma
Veľká Británia, 2020, 12 min

Riz a jeho rodina jsou uprostřed typického rodinného dne ve svém domě, zatímco na pozadí v televizi se odehrává pochod krajní pravice, který nakonec dorazí k jejich hlavním dveřím, což má pro rodinu zničující následky. (iShorts)

Alfréda

Z letošních nominantů má vlastně nejméně příběhu a ani se o jeho budování nesnaží. Krátká noční můra bez bližšího kontextu, zkrátka se to rychle seběhne a všem je konec. Agitační "slamový" proslov na konci mne překvapil a ze všech letošních nominovaných mi právě tento snímek nejvíce vyrazil dech. Mým favoritem ale přesto není. 75% ()

drella_lover

Možná trochu více agitační, než by muselo být. To ale nic nemění na působivosti a děsivosti, kterou snímek zobrazuje. Pro Čecha se pravděpodobně však jedná o velice docela neznámé a neuchopitelné téma. ()

Skratik

Ze všech letošních nominantů na Oskara za krátkometrážní toto bylo nejvíce nijaké a neříkající. Je škoda, že to vyhrál tento film, který mimo scénu se zátahem neukázal vůbec nic zajímavého, jeho myšlenka je vágní a nudná a finále (poslední dvě minuty filmu) působí tak nějak bizarně. Navíc se mi zdá, že nejde o nic aktuálního, je to takové co by kdyby se skvělým provedením, ale divnou agitační ideou. 60% ()

karnifex

Ano, myšlenka snímku jasná. Bohužel je podána bez hloubky, bez čehokoli, co by opravdu nutilo uvažovat, velmi agitačně. Trochu připomene klipy BESIPu, jen je to profesionálněji natočené (a delší). Ale tlustí, zajištění páprdové, když hlasovali pro ocenění tohoto snímku, určitě měli v té chvíli pocit, že bojují proti rasismu.. ()