Western, ve kterém psanec (Jonathan Majors) zjistí, že jeho úhlavní nepřítel (Idris Elba) bude brzo venku z vězení, a tak dá znova dohromady svůj gang, aby se pomstil. (Netflix)

Rascal_

Přiznám se, že jsem čekal něco úplně jiného, ale i tak jsem byl mile potěšen. Ti kluci opálení mě bavili. Bavila mě dokonce i dějová linka, přestřelky a postavy, ba i hudba, tak netypická pro tento žánr. Celé je to tak FRESH a dobře se na to kouká. Nebál bych se pokračování. :-)) Jsem rád, že se v dnešní době ještě točí dobré westerny. ()

mdf

Černý melodramatický western, který je chvílemi hodně nudný,kde hraje reggae a soul,podíváte se i do bílého města. ()

hoffo odpad!

Takto to dopadne, keď "black lives matter" zasiahol už aj fimový priemysel... sorry, pozrel som asi prvých 10 min. a musel som to vypnúť, lebo sa mi zotmelo pred očami. Už im chýba len antická dráma zo starovekého Ríma v černošskom prevedení... a temnota pohltí Zem... ()

Zaks

Správne surový western v peknom modernom vydaní. Treba si už zrejme zvyknúť, že miesto klasických kovbojok tu máme práve takéto kúsky. Výborná hudba, fajn herecké obsadenie + skvelé výkony, charizmatickí kladní i záporní hrdinovia, hlášky. Podarený vizuál (scéna vo vlaku s 1/2 obrazom, biele mesto...) dotvára celkový dojem na skoro dokonalý. Drobné zádrhely v deji, trochu prepálená stopáž a miestami otravná romantika mi neubrali veľa z výsledného filmového zážitku. ()

stret

Asi v 17 minúte som sa zľakol že ide o muzikál. To už som tiež vedel že ide o ďalšiu z fikcií, kedy si afroameričania plnia svoj sen, a tvoria svet aký neexistoval. Pravdupovediac ani v prípade seriálu kde baróni a kráľovné boli černoši ani v tomto filme mi to príliš nevadilo, pretože obsadenie aj herecké výkony boli (skoro) fajn. Dokonca jedna z postáv tam snáď bola hermafroditná - to už dnes musí byť.  Niekto by povedal, že prístup tvorcov tohoto filmu, kde belosi robia nanajvýš vlakvedúceho (ktorý tiež zomrie) a ostatní belosi sú tam za účelom úmrtia - je rasistický. Ale tento rasizmus je dnes povolený, módny až niečo medzi žiadúcnosťou a povinnosťou. Holt, je taká doba a pokiaľ tu niekto riskuje vpadnutie NAKA do môjho obydlia som to ja - ak som bratov afroameričanov (akože proti nim nič nemám, ale do Bronxu by som po večierke na vychádzku nevybehol)  neoslovil správne. Ku koncu, pri poslednej pesničke mi to už trocha pripomínalo Bollywood. No a záver obsahoval prekvapeníčko a Idris tam bol zo všetkých najlepší. ()

krasava

Filmy nejsou realita. Tečka. Vizuálně překrásné, hudba, kamera, exteriéry luxusní. Herci luxusní. Afroameričani jsou nádherní lidi, žádná politika, prostě jsou. Pouštím si opakovaně a užívám. ()

F_Sanchez

Takový mix Django Unchained a Da 5 Bloods, ale kurevsky zábavný, a to si myslím, že je u sledování filmů to nejdůležitější. Ne to, zda fakt byli černošští kovbojové nebo celá černošská města. Tento film má prostě koule a baví. Žádný realismus, je to příjemně přestřelené a místy až karikatura westernu. Kdyby to mělo kratší stopáž tak možná i za pět hvězd. ()

vimluk_CZ

Dlouhá nesmyslná a místy nudná výprava do fiktivního Afroamerického westernového světa. Ještě Vietnamští obchodníci mi tu chyběli, aby to tu bylo celé pěkně na dnešní dobu korektní (berte prosím jako vtip - rasista opravdu nejsem - ale dnešní přehnaně korektní doba mi už leze krkem). Dialogy směřují do prázdna, hlavní postavy vám jsou úplně volný a než se dočkáme nějaké akce, stihl bych i já vytasit zbraň. Tady zkrátka moc věcí nefungovalo. Jednoznačné plus má ale záporák, se kterým zde strávíme vcelku dost času a jeho osvobození z vlaku byla jedna z nejzajímavějších částí tohoto filmu. Bohužel - protože i ta byla předvídatelná a ke konci nudná a protahovaná. Závěrečný zvrat je ten z kategorie: ,,Ach jo, to jako fakt? :( " 30% ()

tragikomik

Tak jako nemám nic proti bajkám, kde chytrý dežo přechytračil hloupého gadžu, sám jsem vyrůstal na hanácké vesnici na sklonku normalizace, kde toto bylo denním chlebem. Nicméně chtělo by to v té alternativní historii i trochu inteligence a smysluplného scénáře, což se zde bohužel nekoná. ()

Pepcik

Hned v úvodu je třeba zmínit, že jde o moderní film (2021), takže politizace a "správné názory" na rasismus a trans gender komunitu provází celý film, kdo nemá slabost pro to, že děj je podřízen těmhle skutečnostem, na film, ať raději nekouká. Je to prostě jiný film, který s divokým západem tak, jak jsme na něj zvyklí, nebo tak, jaký byl ve skutečnosti, má pramálo společného. Postavy, hudba (ne provedení, ale styl/žánr), prostě to není to, co si s westernem spojíme. A za mně, tenhle experiment po téhle stránce nevyšel. Pokud upustíme od výše zmíněného, film je prázdný. Přestřelky jsou občas dobře zvládnuté, občas připomínají legendární Komando. Postavy jsou ploché, nevýrazné. Herecké výkony podprůměrné. Efekty skvělé, úroveň násilí na úrovni Johna Wicka, ale prostě to není ono... /30%/  ()

MM1979

Opravdu hloupý děj. Začátek ještě ušel, ale od přepadení vlaku jen zcela nelogické, nereálné a vyloženě hloupé jednání postav. Na Netflixu to mělo 98%, přitom taková blbost - to nepochopiš... ()

kopirak

Dějově i kamerově dobrý, zakončení zajímavý. Jen nechápu proč mají pořád někde potřebu překrucovat historii a ukazovat něco, co nebylo. Chápu veškeré nastavení společnosti, jak je nutné a spravedlivé mít vše vyvážené, ale bylo by dobré, aby u toho bylo ještě napsáno, že se jedná o sci fi. Ale film dobrej ()

Beryman

Politickou korektnost a přepisování historie nesnáším. Tady to ale bylo tak přestřelené, že mi to ani nevadilo. Chtělo by to prostříhat a podruhé na to koukat nebudu, ale úplně zklamaný jsem taky nebyl, atmosféru to docela mělo. ()

Steven Spielberg chystá svůj první western

Steven Spielberg chystá svůj první western

08.12.2021

Legendární režisér Steven Spielberg (Čelisti, Dobyvatelé ztracené archy, Zachraňte vojína Ryana) oznámil, že jeho dalším snímkem bude příspěvek do westernového žánru. 74letý filmař si letos splnil… (viac)