Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu

• Japonsko 無職転生~異世界行ったら本気だす~ (viac)
Japonsko, (2021–2024), 19 h 13 min (Minutáž: 23–24 min)

Predloha:

Rifudžin na Magnote (kniha)

Kamera:

Šindži Tonšo

Jumi Učijama, Ai Kakuma, Ai Kajano, Konomi Kohara, Daisuke Namikawa, Hisako Kanemoto, Tomokazu Sugita, Tošijuki Morikawa, Lynn, Hiroki Maeda, Ajaka Nanase (viac)

Když umíral jeden 34letý muž poté, co ho srazil kamion, rozhodně netušil, co bude dál. Sice příchodu smrti nijak extra nelitoval, protože jeho život dosáhl bodu, kdy již 20 let nikam nesměřoval, zůstával zavřený doma, protože se na něm podepsala šikana z dob studií a nedávno zemřeli i jediní, na kom mu trochu záleželo, tedy jeho rodiče, ale i tak. Tento nezaměstnaný asociál a panic totiž dostal novou šanci, a to ve světě, kterému vládne meč a magie. Navíc jeho staré já pořád zůstává v tomto novém těle, pamatuje si vše, a tak je muž odhodlaný využít všechny své zkušenosti k tomu, aby byl jeho život tentokrát jiný.
Nebude to jednoduchá cesta, přeci jen všechna ta traumata z jeho minulého života v jeho duši pořád zůstávají, také zdejší svět rozhodně není tím nejlehčím místem k životu, ale chlapec má díky svým novým genům jisté dobré předpoklady. Přeci jen, když je váš otec bývalý dobrodruh, ovládající boj s mečem jako nikdo druhý a vaše matka má silné magické schopnosti, pak i potomek má velkou šanci, že podědí nějaké to nadání. A Rudeus Greyrat opravdu má talent, jeho magické schopnosti se totiž projevili už v dětství, a tak se rodiče rozhodli mu zajistit náležitý výcvik. Tak se chlapec setkal s čarodějkou Roxy, která se stala na dva roky jeho učitelkou a také jeho první velkou láskou. Rudy se rozhodl využít všech svých schopností k tomu, aby se prosadil, a protože je v jeho těle muž v nejlepších letech, také k tomu, aby byl tentokrát opravdu úspěšný u žen... (Jeoffrey)

paveltommy

OK, tak jak bych Vám to podal. Hodnocení od Joeffreyho to celkem vystihuje, i tak to ale zkusím podat ze své stránky (hodnoceno po 10ti dílech). Vidím to tak, že takhle nějak by Isekai anime mělo vypadat. Ano, Isekai to skutečně je, máte tu chlapa který je reinkarnován v jiném světě. Mnoho věcí je tu však jinak než u většiny Isekai anime, a mně se to zamlouvá - chlap který je reinkarnován je 34 letý cucák co se nikdy neosamostatnil, ve škole ho šikanovali, nikdy ničeho nedosáhl a přes svůj pupek si na něj ani nevidí. I tak ale když ho vyrazili z domu tak na přechodu zachránil pár děcek a za "odměnu" ho srazil kamion. Poté se narodil v jiném světě, a sledujete jeho růst od malička - kolem této reinkarnace je také trošku mystérie která se postupem času odkrývá a také za ní někdo bude stát. Pochopte ale, že jeho vzpomínky a zkušenosti mu zůstaly, a i když je to ještě malý kluk, tak je to duchem úchylák co by nejradši holkám koukal pod sukni. V příběhu tahle skutečnost funguje jak má, a i přes to že ukáže nadání na magii a chová se přeci jen rozumněji na svůj věk, furt to není klasický hrdina kolem kterého by lítal harém všech odstínů vlasů a velikostí různých partií. Svět je perfektní, krásná animace, dobře propracovaný, žádný zádrhel. Postavy jsou taky různorodé a moc fajn - od jeho rodičů, po chůvu, sousedy, kamarádku a později u lidí se kterými cestuje nebo u kterých bydlí. Zároveň bych také řekl že ten holčičí doprovod mi tu moc nevadí (což je opravdu vyjímka), a vlastně prohlubuje podstatu toho čím byla hlavní postava v minulém životě - hold se občas ukáže že to není ten průměrný hrdina s nadpřirozenými schopnostmi kterého každá buchta chce, ale jenom úchylák který by si moc rád sáhl kdy to jenom jde. Příběh se posledních pár dílů (co jsem zatím viděl) odvíjí velice odlišně, a zatím mě to úplně nepřesvědčilo že je to krok správným směrem. Uvidíme co přinesou další díly, a udělám revizi svého hodnocení jakmile bude série komplet. Obecně ale mohu říct že je to mnohem dospělejší Isekai než většina ostatních co jsem viděl, postavy se chovají velmi rozumně a tak jak by se dalo ve skutečnosti očekávat, a mohu jen doufat v další rozvoj příběhu. Za mě opatrných 85-90% s komentářem, že každé takto povedené anime je velice vítáno. ()