Kai bjói Ramune

• Japonsko Kai byōi Ramune (viac)

Dokud existuje v lidském těle duše, vždy budou existovat i ti, co trpí. Naše vnitřní nespokojenost, stres a sebezapírání oslabují duši a stejně jako když máte oslabené tělo, je i taková duše pak mnohem snáz přístupná negativním vlivům a energii z venčí. V momentě, kdy něco cizího vstoupí do vaší oslabené mysli, může dojít k rozvoji záhadných a nadpřirozených nemocí. Běžná medicína samozřejmě bude tvrdit, že něco takového neexistuje, ale naštěstí je tu jeden doktor, který ví své a léčba těchto záhadných a nadpřirozených nemocí je jeho každodenním chlebem. Jeho jméno je Ramune. Je to svobodomyslný, drzý mladík, co na první pohled nevypadá vůbec jako doktor, ovšem v momentě, kdy se setká s jakoukoli záhadnou či nadpřirozenou nemocí, dokáže velice rychle najít její kořeny a často za pomoci poměrně drastických metod dokáže tyto choroby vyléčit. (Jeoffrey)

Jeoffrey

Koncept nadpřirozených nemocí je rozhodně originálnější, než třeba ten zabývající se pouze nadpřirozenými postavami, především když se člověk zaměří na to, co tyto nemoci vyvolává, tedy většinou potlačování nějaké své vlastní přirozenosti, či potřeby. Léčba je v tomto případě samozřejmě logická (prostě to přestaň potlačovat), ale díky nadpřirozenému přesahu často dost zajímavá a někdy i zábavná, nebo dramatická. Také musím ocenit pestrou škálu příznaků nemocí, založených na různých japonských tradicích a pověrách, u kterých jsem si z nějakého záhadného důvodu vzpomněl na slova své babičky a její výhružky, že když si budu moc šahat na pipíka, tak budu mít chlupaté dlaně, zkrátka i v našich luzích a hájích by se daly najít podobné náměty pro další díly této série... Kromě povedeného psychologického přesahu a nápaditých nemocí a jejich léčení mi seriál přinesl i docela sympatické postavy a takový ten příjemný (nejen v posledním díle) nádech lidskosti. Není to až tak příjemné a sympatické, jako třeba Natsume, spíš bych to přirovnal tou atmosférou k Fukigen na Mononokean, kterého to ale dle mého poráží v nápaditosti a proto je můj celkový dojem o něco lepší. Prostě Kai Byoui Ramune je za mě docela fajn anime. 6,8/10 ()