Vymítač Boner

• Poľsko Bogdan Boner: Egzorcysta (viac)
Poľsko, (2020–2023), 10 h 34 min (Minutáž: 11–18 min)

Upozornění všem démonům: na scénu se vrací Bogdan Boner, alkáč a nájemný exorcista samouk v jedné osobě! A tentokrát předvede ještě šílenější a nechutnější akce. (Netflix)

Trevor

Aj keď sponzorstvo od Netflixu autor občas spomenie a plní aj jeho povinné liberálno-septikoidné kvóty čo sa týka úrovne humoru obrovský skok vpred, 17 ročný synovec sa zadúšal od smiechu a to sme pozreli iba 2 epizódy. Ako na hojdačke, vynikajúce epizódy sa striedajú z nudnými, celkovo však lepší dojem ako z prvých dvoch sezón seriálu Egzorcysta. ()

Adam.Holl

Dá se říct, že je to takový polský southpark s vymítačem v hlavní roli, který každého démona přetáhne brokovnicí (teda až na Domina, který je jeho zaměstnancem) a to je právě to nejlepší. Ať už jde o démonický kartel, metal skupinu z pekla, a spoustu dalších potvor, vždy se budete královsky bavit, a pochybuji že z toho netflix nebude chtít vytřískat víc sérii. 95% ()

Detak

Jo, jako tohle je hodně speciální a dosti hulvátský počin. Nějaké důvody, proč sledovat: 1) Už dlouho jsem nepotkal žádného Poláka, 2) Chci nahlédnout do polské mentality, 3) Potřebuji rozšířit slovní zásobu o polské nadávky, 4) Myslím si, že pivo není alkohol, 5) Je mi deset a nevěřím, že děti mohou tvořit animované seriály :-D. No každopádně se těším, jak to dopadne v dalších sériích. ()

Killbilly

Jedeme dál a já si toho ani nevšiml, protože jsem marně vyhlížel nové díly původního seriálu a ono je to jako seriál nový. Bogdan už není osamělý jezdec na motorce, ale se dvěma věrnými zaměstnanci, kterým neplatí, jezdí rezavým ŽUKem řešit všechno zlo polska a když zrovna neřádí démoni, sekají levně trávníky a dělají fasády z ředěné malty. Miluju tvorbu, kde se satiricky ukazuje jak doopravdy vypadá život lidí ve východní evropě, žádná Gaislerka ve značkových hadrech popíjející víno na náplavce, tady kralují křupanští nebožáci s prázdnou kapsou a mizerným životem a čerti v pekle jsou na tom ještě o tolik hůř, že jim to závidí, protože v pekle už se nesmí ani chlastat ani kouřit. Hrací automat na kterém se točí místo obvyklých symbolů cibule, brambory a řepa mě dostal, víc polské už to nejde. ()

3DD!3

Dalo by se říct že je to něco jako polská verze South Parku, ale z doby, kdy se tolik nepolitikařilo a šlo jen o přisprostlou srandu. Boner a jeho parťáci loví démony, ďábly a bubáky aby je poslali tam kam slunce nesvítí. Bez faktury za 200 s fakturou za 300 zlotých. Hodně se pije, hláškuje a rozšiřuje slovní zásoba skvělých polských bonmotů. Kvalita je jako na houpačce, výborné díly střídají slabší, ale většinou to stojí za to. ()