Vymítač

• Poľsko Egzorcysta
Poľsko, (2017–2018), 6 h 47 min (Minutáž: 9–13 min)

Bogdan Boner – maľovanie domov, kosenie trávy, práce všeho druhu a... exorcista na polovičný úväzok. Strastiplný príbeh jedného dobrého chlapa, ktorý bojuje všetkými dostupnými prostriedkami proti silám zla. Ešte sa nenašiel démon alebo fľaša vodky, ktorú by nezvládol. To celé len za mierny poplatok bez faktúrky, no s faktúrkou by bolo ešte drahšie! (Da_reba)

cocrHeLL

Naprosto skvělá záležitost... obzvláště když je (alespoň částečně) v mých schopnostech porozumět přímo v originále, tak žádnej fór neztratí koule. Pravda, byly tam nějaké epizody, u kterých ani koutek neucukl, ale to se dá odpustit. Oceňuji teda zlatým brkem překladatele/titulkáře, který belzedupa i lucidupa přeložil jako belzeblba a luciprda - moc dobrý nápad. A ty narážky na ty polský šulky Behemoth jsou teda luxusní. ()

Da_reba

Tak toto je poriadna poľská pecka! Nevyspytateľné dobrodružstvá Bogdana a pomocníka Marcinka podtrhnuté alkoholickými démonmi jednoducho chytia od prvého dielu a nepustia. To celé ešte umocnené perfektnými hláškami v poľskom dabingu (ktorý je podla mna lepší ako český) je skrátka perfektná kombinácia. Za jedno odpoludnie som pozrel všetky tri série a stálo to zato! 95% ()

luka4615

Naprosto ujetá záležitost, která díky specifickému polskému dabingu, úderným dialogům a vypointovaným scénám téměř okamžitě aspiruje na jeden z nejpovedenějších počinů stejného či podobného zaměření. Pokud tedy hledáte nekorektní a extrémně zábavnou záležitost, která také díky krátké stopáži neuvěřitelně rychle odsýpá, Egzorcysta je přesně tím pravým. Výborná práce! PS: Bogdan for president! (Netflix) ()

JoeSO

Našli jsme úplnou náhodou a musím říct, už od první epizody obrovské překvapení. Tento kreslený počin mne úplně nadchl. Pomyslnou korunu tomu nasazuje originální polský dabing, který sám o sobě pozvedává úroveň tohoho seriálu. Není díl, kde bych se nezasmál. Pro někoho, kdo potřebuje něco na odreagování a upřednostňuje kratší minutáž rozhodně doporučuji. ()

ywo666

Co by sa stalo keby South Park opichal meme stranku Squatting Slavs In Tracksuits a narodilo sa im hororove mlada? Toto. Pracudny vytvor, kde kazdy je buran, sedlak, alkac a slovansky negativny stereotyp. Na zaciatku ma sralo vobec pozerat, ale postupne som si nasiel cestu k tejto uchylnej bizardnosti. Skoda len, ze sa to potom zacne trochu opakovat. ()

• V epizodě se jedna postava jmenuje Smog Wawelski, což je odkaz na sochu z krakovské pevnosti Wawel, která nese stejné jméno i podobu. Je to slovní hříčka, neboť slovo „smog“ („mlha“), který v díle hraje velkou roli, v polsku označuje taktéž draka. (Karlosik_4)
  • Alkohol, který vylije syn na hrob svého otce, zateče pod hořící svíčku. V dalším záběru je ale louže stranou. (Duoscop)