Handicapovaný chlapec Grzegorz Plonka (Michal Sikorski) túži naučiť sa hrať na piane a stať sa profesionálnym hudobníkom. Film podľa skutočných udalostí. (sochoking)

rivah

Těžko uvěřitelný příběh téměř hluchého autisty (?) milujícího hudbu, který se chce stát profesionálním hudebníkem. Dobře zahráno, hlavní postava je přesvědčivá, se sentimentálními tóny.(max.50%) ()

sochoking

V poslednej dobe Poliaci natočili pár filmov o handicapovaných a všetky sa im podarili na výbornú. Ani tento nie je výnimkou. Mladý chalanisko,  o ktorom si rodičia mysleli,  že je hluchý + autista,  dokáže,  že môže 'počuť' hudobné vibrácie tónov a to prebudí v ňom vášeň k hudbe a túžbu stať sa profesionálnym muzikantom. Michal Sikorski v hlavnej úlohe Grzegorza Plonka je neskutočný! Vo filme padnú skvelé hlášky, ale i silné,  emocionálne momenty,  ktoré citlivejšie povahy privedú k slzám. Kto ma rád tento typ drám,  nebude rozhodne ľutovať. ()

Jaroslaf

Příběh o hudbě, který sice zde byl již mockrát, ale podaný naprosto reálným, zábavným a především zajímavým způsobem. V sále slováckého divadla na lfš bylo sice na umření, a dvacetiminutová předmluva tomu vůbec nepomohla, ovšem pak započal snímek, který prostě nedovolil odejít. Představitel hlavní role démonický, postava tatínka skvělá. Abych ale neoplýval jen superlativy, "romantická" linie byla ve snímku trochu navíc, ačkoliv pojatá přiměřeně dobře, a pro mne úplně do ztracena nevyzněla, snímek by se bez ní obešel. ()

vyfuk

[KVIFF 2022] Jeden z nejkrásnějších a nejzábavnějších filmů posledních let. A zase to Polsko. Příběh neautisty, který je hluchota, která jde za svým snem v nahodilosti jeho rodiny, která je uhádaná, klidná, bizarní a vše okolo. Neustále vtipný příběh, který je zrežírován s takovou lehkostí a grácií, že už se jen člověk modlí, aby se nic nepokazilo, ale s každou scénou jste ujišťováni, že se tak nestane. Našly by se chyby jako třeba hrdinova neústupnost, která někdy působí lehce hrubě, i to, že jeho osobní život není nijak happy endingový, což by nevadilo, pokud by se na to ukázal větší důraz. A taky se dalo více pracovat s motivem bratra. Nic z toho mě však nezastaví od takovéhoto skvělého zážitku. Bože, jak jsem rád. "Když jsi dokázala přijít, tak určitě dokážeš i odsud vypadnout!" ()

• Otec Łukasz Płonka (Łukasz Simlat) ve filmu žertuje, že by jeho syn mohl chodit na hudební školu v Praze. Neodkazuje tím však na české hlavní město, ale na čtvrť v hlavním polském městě Varšavě pojmenované stejně, kde se nachází Hudební škola Fryderyka Chopina. (vyfuk)