Ultimate Note

Wu Xie tentokráte nehledá svého strýce, ale pátrá přímo v jeho minulosti. Zajímá se o archeologickou expedici, jíž se před lety účastnil i jeho strýc, a z níž se vrátil živý jen on. Cílem výpravy byla tajemná pilulka, která měla tomu, kdo ji užije, zajistit nesmrtelnost. Po stopách zmizelé výpravy se vydává nejen Wu Xie se svými přáteli, ale i další lidé, z nichž každý má jiné důvody a sleduje jiné cíle. (Lex.San)

Lex.San

Bylo pro mne docela překvapením, že na přelomu roku přibyde do univerza Grave Robbers’ Chronicles další kousek. Trochu jsem ale zaúpěl, když jsem zjistil, že Ultimate Note je snad jediným dílem, který přímo navazuje na některý z předchozích příběhů. V tomto případě na Lost Tomb 2, který jsem zatím jako jediný ještě neviděl. I tak jsem se ale pustil do sledování, protože už od prvního dílu příběh pěkně odsýpal a nový herecký ansámbl se se známými postavami popasoval docela obstojně. *** Jak už je snad již zvykem, samotné pátrání v hrobce bylo perfektní. Tentokráte bylo ještě vylepšeno o fakt, že jsme sledovali nejen ústřední trojici – Wu Xie, Zhang Qi Ling a Wang Pang Zi – ale i další skupinu - Xie Yu Chen a Glasses – a musím říct, že mě jejich putování opravdu bavilo. *** Jakmile se příběh přenese do jiného prostředí, tak pro mě obvykle trochu ztrácí na atraktivitě, ale pátrání po vzpomínkách, o které Xiaoge přišel, mě u monitoru spolehlivě udrželo. Je proto trochu na škodu, že konec se nenesl v duchu celé série a předčasně mu došel dech, šel bych proto s hodnocením ještě výše. Takto je to za slabé 4* s tím ale, že fanouškům Grave Robbers’ Chronicles a celkově bromací velice vřele doporučuji. (7,9/10) ()