Osudová událost v nevěstinci přinutí tři ženy s traumatickou minulostí, aby se daly na šílený útěk před svým pasákem a jeho nohsledy. (Netflix)

Recenzie používateľa EvilPhoEniX k tomuto seriálu (3)

Holky z červeného gauče (2021)

La Casa de Puta!! 3 hodinová pánská erekce a Jízda jak Prase! Tvůrci stojící za La Casa de Papel vyměňili banku a lupiče za bordel a štětky a je to výborný, byť nic pro feministky, jelikož z ženských zde jsou pouze prostitutky a z chlapů pasáci, takže těm se bude toho protivit tady dost, za mě však Guilty Pleasure jak má být. Chvílemi mi seriál připomínal Rape and Revenge snímky ze 70. let ze Španělska s občasným pomrknutím na Grindhouse a dá se říct, že i jistá exploatace žen je zde vykreslená v té nejšpinavější podobě. Příběh je sám o sobě jednoduchý, 3 šlapky utečou ze spárů svého pasáka a ten vysílá své gorily, aby je chytil, avšak samotný scénař je na velmi vysoké úrovni. Samotné dialogy jsou neskutečný masakr, pokud Vás fascinovali dialogy v Money Heist, tak tady si je užijete taky. Detailní rozbor života prostitutek v tom nejhorším světle, hromada zajímavých informací, že jsem si musel vzít papír a některé hlášky si vypsat, ano až tak moc jsem byl fascinovaný a hlavní postava pasáka si bere to nejlepší z Berlína, co se týká výkonů i mouder. Při sledování jsem zaznamenal několik easter eggů na Money Heist a režisérův rukopis je zde prostě znát. Intenzita, gradace, napětí, HUDBA!! ( Po skončení seriálu se můj playlist navýšil o dalších 20 titulů), vizuál, styl, šmrnc, důraz na detaily, nervydrásající cliffhangery a samozřejmě nádherné Španělsko-Argentínské prostitutky, na které se nejde prostě vynadívat. Díky krátkým dílům to celé frčí jak sviňě a při konci jsem si akorát řekl. Chci víc a to je jediný důvod proč nedávam plný počet, 3 hodiny mi nestačily. Ultimátní hláška na závěr:Za všechny velký životní úspěchy vděčím svému péru. Vše, co jsem vybudoval pramení z kreativní a inspirativní síly mého penisu. Lidi tvrdí, že myslet ocasem není správná věc, jenže právě to je dovedlo k největším výkonům. Proč jel Kryštof Kolumbus do Ameriky? Protože věděl, že tam bude moct ojet tolik indiánek, kolik bude chtít. Největší francouzské ikonoklasiky vznikaly v bordelu. Řecké sousoší Tři Grácie, Goyova Maya. Můžete si ho honit napříč celými dějinami umění. I Armstrong letěl na měsíc jen proto, že věděl, že pak bude na Zemi nonstop šoustat. Klády hýbou světem! 8.5/10. !! ()

Série 2 (2021) (S02)

Ještě před vypjatě očekávanou 5.sérii La Casa de Papel nám stejní tvůrci servírují druhou sérii Sky Rojo a je to opět fajn zábavná, stylová a sexy jízda.První série se mi o chlup líbila více, to kouzlo bordelů se zde lehce vytrácí a je zde o něco méně filosofování a ústředního pasáka, což je docela škoda, ale zas přibylo akce, má to pořád výborné tempo, postavy jsou opět skvělé ( trochu zamrzí, že nepřibydou žádné nové), ale díky krátkým dílům, to celé utíká jak voda a ani na minutu jsem se nestihl nudit, což je hlavní, byť od tvůrců Money Heistů divák přece jen očekává trochu ambicióznější podívanou než jen naháněčku mezi šlapky a pasáky.Koho však nezaujala už první série, tak příliš velké zlepšení se zde očekávat nedá, ale kdo byl nadšen už onehda, tak si nejspíš užije i tohle.Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 2/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5. 7/10. ()

Série 3 (2023) (S03)

Finále La casa de Puta máme u konce a je to opět sympatická a zábavná jízda. První série je u mne sice nepřekonaná, protože tam postava pasáka dostává nejvíce prostoru a jeho moudra a filozofování si bere to nejlepší z Berlína, takže to mě velmi bavilo + se tam dopodrobna rozebírá celý systém bordelu a je to sexy, inteligentní i působivé. Ve 3. sérii už jde jen čistě o Revenge a kdo z koho. Potěší nová záporná postava sicario z El Juareze, který si tu střihl fajn magora a skvěle se tu hodil. Záporáci tu jsou velmi povedení a trio šlapek funguje taktéž, hlavně Coral a Wendy jsou top. Napětím se zde opět nešetří, hudba solidně graduje a přibývá i mrtvol. Škoda, že po příběhové stránce to až tak neoslní, divák dokáže vytušit jak to celé dopadne, ale s tím se dokážu smířit. Finále je hezky akční a Asier Etxeandía si zaslouží oscara, ten ty padouchy může hrát do smrti ( především pasáky!). Zábavná španělská mini série od tvůrců La Casa de Papel jak má být. Uvidíme, s čím příjdou příště, když oboje skončilo. 7/10. ()