‘Ohana: Rodina je poklad

• USA Finding 'Ohana (viac)

Dva sourozenci z Brooklynu tráví léto na ostrově O’ahu, kde jim příbuzní pomáhají objevit jejich havajské kořeny během dobrodružného hledání ztraceného pokladu. (Netflix)

carly

Bolo to ako Goonies: Hawai'i edition. A mali aj Ke Huy Quana. Prostredie bolo prekrasne, s kamerou aj hudbou sa vyhrali. Postavy, hlavne tie detske, ako aj herci boli super. Postavy boli uchopitelne a jazda s nimi bola zabavna. Aj dozvediet sa nieco viac o kutlure a zvykoch bolo zaujimave. Ale ten supernatural element ma dost silne vytrhol z deja. Bolo to ako na par minut pozerat uplne iny film. Ta scena nebola zla, prave naopak, bola celkom silna, ale do filmu, ktory som pozerala do vtedy, vobec nezapadala. A to je skoda, lebo inak to bolo velmi podarene, mile, krasne dobrodruzstvo. ()

BOURQUE

Netflix ďalej pokračuje v produkcii takých filmov, ktoré síce majú nejaký solídny scenár, ale z nejakého dôvodu to nedokážu vyžiť na natočenie filmu, ktorý je fakt na solídnej úrovni. Nie je to inak ani v prípade aktuálneho snímku „‘Ohana: Rodina je poklad“. Jeho réžii sa ujal Jude Weng, pre ktorého, ako režisér, je to prvý celovečerný film. Výsledok? Príliš dlhé a miestami trochu detinský (fakt bolo potrebné pirátom zapožičať „detský“ hlas?). Zdôraznenie vecí, ako „rodina na prvom mieste“ a „musíme sa starať o našich blízkych“, občas fungujú, občas nie. Honba za pokladom má svoje silnejšie nedostatky. A že malé dievčatko šoféruje bez problémov – to ma vždycky vytočí. Každopádne prekrásne prostredie, kde sa príbeh odohráva, nás aspoň čiastočne vynahradí (za (ďalšie) sklamanie). Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

ještěžiju

Toto Buráky nemá šanci ohrozit, vtip takřka žádný, již zde zmiňované přepálení emočních scén.. hlavně ta v té nemocnici, která hned zvidtelnila, že Branscombe není žádný top herec, hodně neobratná snaha o jakési přiblížení se hawaiské kultuře a jazyku... jediná povedená věc byla ono kratičké shledání se s duchem jejich otce.. na dvě hodiny filmu se mohli snažit daleko víc. ()

HEED odpad!

Tak studenou sprchu jsem teda vážně nečekal, tohle byl můj první film roku 2021, zrovna takový průjem. Není to vůbec zábavné a ani trochu dobrodružné. A to se přímo nabízí porovnání s filmem ROŠŤÁCI (Goonies), kterým tenhle odpad nesahá ani po podrážku špinavých bot značky Converse All Star. Nebyl jsem schopný se přenést přes ty ezoterické žvásty. Hlavní herci jsou naprosto k smíchu, nejsou ani trochu schopní se ušpinit. No a ty pohledy, které spíše říkají..."Jejda, no tam přeci nemůžu, co kdybych se umazal a chytil stafilokoka" to už celé jen podtrhují. Netfilx umí točit filmy, ale tohle není ten případ. Nenapadá mě pro jakou věkovou kategorii by to mělo být. Děcka se u toho rozhodně bavit nebudou a jestli jo, tak to má generace byla rozhodně vyspělejší na svou dobu s trochou jiného očekávání od dobrodružného filmu. Raději si pusťte klidně i čtvrté pokračování Indiany Jonese, budete se bavit mnohem lépe. ()

Dudek

Z nějakého důvodu brutálně přepálené, protože tenhle snímek má dějově maximálně tak na 70-80 minut. Takhle se to celé neustále topí ve zbytečné omáčce a ke konci diváka skoro už dohání k šílenství. Z filmů podobného ranku, které vznikly v poslední době bych doporučil Doru a ztracené město, která se vyhýbá neduhům tohoto filmu obloukem. Co však zamrzí nejvíce je absolutní nepřirozenost všech mezilidských kontaktů. Přestože se zde vypráví hodně o rodině, veškeré interakce postav působí příliš strojeně. Hodně, hodně slabé, technicky však na úrovni. ()