Příběh o tom, jak studentky Queensborough Community College Cheryl "Salt" Jamesová a Sandra "Pepa" Dentonová pronikly do světa rapu a hip-hopu poté, co nahrály píseň pro školní projekt svého kamaráda Hurbyho Azora. Salt-N-Pepa jako jedna z prvních ženských rapových skupin výrazně ovlivnila populární kulturu a svými jedinečnými texty a hudbou změnila tvář hip hopu, kterému do té doby dominovali muži. Film sleduje příběh Salt-N-Pepa od jejich školních začátků až po hvězdnou kariéru nejprodávanější ženské rapové kapely, která sbírala jeden úspěch za druhým a získala řadu ocenění včetně Grammy. Cheryl a Sandra tak vydláždily cestu všem raperkám, které šly v jejich stopách. Ve snímku zazní i největší hity Salt-N-Pepa, včetně "Let's Talk About Sex", "What a Man", "Shoop" a "Push It". (HBO Max)

666Carnage

Jako životopisný film dobrý. Škoda, že se jedná o televizní film a nenapumpovalo se do toho víc peněz. Občas to bylo dost znát. Hlavní dvě představitelky ale hráli docela dobře a mrknout na životopis první ženskou hip hop skupinu jsem prostě musel. Jejich songy hrály na nejedný párty. Výhoda je, že se ve filmu furt něco děje a člověk se nenudí. Koukat se na to určitě dalo. 65% ()

Radiq

Myslel jsem si, že to bude dokument o nich... a nakonec si říkám, jestli by to nebylo lepší. Ale tak má to svoje klady - hlavně to hodnověrné vyobrazení jejich vystoupení. Když to porovnám s videi, která jde najít na netu, tak je to jak vystřižené z toho. A taky vzhled G.G. Townson, ta je úplně stejná, jak skutečná Cheryl "Salt" James. Sandra "Pepa" Denton vypadá spíš jak tmavší klon Jessicy Alby a ten jejich producer/manažer Hurby je taky dost podobný originálu. Ta třetí členka je tam úplně zbytečná a asi i ve skupině byla jenom tak trochu do počtu. Taky se povedly ty vedlejší postavy, které nám připomněly 80-kovej negerskej styl typu vysoké afro, MC Hammer, Martin Lawrence, hadry a účesy atd. Salt-N-Pepa znám jen okrajově, ale chtěl jsem se o jejich tvorbě dozvědět víc. Ale dostal jsem spíš vhled do jejich osobních životů. Jestli to měl být projev úcty k jejich tvorbě, fajn, ale vzhledem k tomu, že to nebylo moc zajímavé, přišlo mi to zbytečné a lepší si je od nich raději něco pustit. Být afroam, který to tenkrát poslouchal/zažil, asi se budu víc orientovat v různých connections, budu nostalgicky vzpomínat a užiju si to retro. ()

silentname

"Salt-N-Pepa" sa ukázal ako celkom schopný hudobný biopic od spoločnosti Lifetime. Tých by som za týmto projektom asi normálne nikdy nehľadal, no máme to tu. A v rámci možností je to podľa mňa spracované dosť dobre. Herecké výkony sú podľa mňa dobré, situácie majú celkom slušné grády a dramatické momentky nie sú nikdy prepálené a pôsobia veľmi ľudsky a skutočne. Priateľstvo medzi Cheryl a Sandy je podľa mňa highlightom celého filmu. Všetky scénky s nimi majú dušu a fungujú skvele. No pravdou je, že by som film rozdelil na dve časti. Prvá hodina filmu je podľa mňa skvelá. Nič ma tam nejako zásadne nerušilo, spoznávame sa s postavami a okrem toho sú tu skvelé hudobné čísla. Mal som pocit, že sa tu najlepšie ukázalo ako sa vlastne budovali a dávali dokopy Salt-N-Pepa a dokonca aj so scénkou, kde ich na jednom vystúpení nahradia fejky a museli si svoju značku celkom slušne brániť. Tu mi nevadilo prakticky nič. Dokonca aj tie blackouty som absolútne nevnímal a pôsobili veľmi prirodzene. V druhej hodine to už začína viac vyzerať ako TV produkcia Lifetime. Ako som povedal, dramatické momentky a priateľstvo medzi Salt a Pepa sú stále skvelé a vidíme ako prechádzajú skutočne veľmi ťažkými skúškami. Jedna bude musieť bojovať s bulímiou, druhá bude mať ťažké depresie a okrem toho okolo seba mužov, ktorí budú násilnickí. No viac som začal vnímať blackoutové strihy a viac začali mať niektoré scénky viac filmový nádych. Viem, že samotné Cheryl a Sandy sa na filme spolupodieľali a tak si myslím, že je vo väčšine autentický, no keby to skončilo v rukách Universal alebo Sony, tak sme mohli mať fenomenálnejší film. Ale je vidno, že Lifetime dali do toho čo mohli. A za to ich celkom musím pochváliť. Hodnotenie: B+ ()

BOURQUE

„Životopisný“ film o ženskej „hip-hap-rap“ skupine Salt-N-Pepa. Z hľadiska príbehu kapely nič výnimočne prekvapivého, obsahovo a filmársky sa opakujú tie schémy, ktoré z podobných filmoch (a príbehoch) sú dobre známe. Herecky priemerný a bez hlbších zachytení charakterov postáv. Retro spomienky aspoň miestami potešia (napriek tomu, že tento hudobný štýl mi vôbec nie je blízky). Osobné hodnotenie: 66% (**) ()