Kontroloři při náhlé inventuře zjistí, že v jedné pražské prodejně potravin chybí větší množství drahého alkoholu. Odpovědná za ztrátu je prodavačka Alena, která ví, že do lahví nalil tmavý čaj její milenec, vedoucí prodejny Vorel. Ten ji cynicky požádá, aby vzala vinu na sebe. Nešťastná žena spáchá sebevraždu. Kontrolor Dr. Kurka pochopí, že skutečného pachatele nedokáže usvědčit... Působivě natočený dramatický příběh s neobvyklou účastí anglických herců. (oficiálny text distribútora)

Bazilich

Od spolupráce s Brity jsem popravdě čekala něco víc. Neotřelé tváře britských herců mi prostě přijdou trochu málo - tak, jak je, se dal film natočit i jen v československé produkci a myslím, že změnu by nikdo nepoznal. Krom poněkud banální zápletky nelze jinak filmu nic moc vytknout, herecké výkony jsou perfektní, atmosféru spalujícího vedra a dusna se daří přenést z plátna na diváka, český dabing anglických herců je bezchybný, nelze rozlišit od promluv rodilých mluvčích. Mimochodem, obsah filmu na csfd je čistý spoiler - opravdu je nutné říkat úplně vše? ()

Gortyna

Ti angličtí herci byli rozhodně velké plus. Například Menšík se Sovákem pořád hráli ty svoje komické šarže, i když to asi Weissovým záměrem nebylo. Hrušínský hrál také svou šarži pokerface, kterou dovedl k dokonalosti tři roky nato ve Spalovači mrtvol. Jenže jaká to je šarže!! Reáliemi - oprýskanými fasádami, špinavými dřezy, neuklizenými byty, mi to připomnělo polské filmy 70. let. V kontextu české tvorby 60. let rozhodně nadprůměr - a navíc nepodbízející se. ()

PMakufka

Docela psycho. Už začátek filmu je mrazivý a dává naznačovat, že běžná kontrola v prodejně se smíšeným zbožím za komunistické doby neproběhne jen tak. Zápletka je v podstatě triviální – dojde ke zpronevěře, je jedno čeho, na kterou se přijde. Ovšem to pravé ořechové, které na tomto filmu stojí zato, se odehrává v samotných aktérech. Rudolf Hrušínský starší hraje jako vždy perfektně, na rozdíl od dvojice anglických herců, kteří mne svým výkonem příliš nepřesvědčili. Především afektovaný výkon Anne Heywoodové mě místy docela štval. Ovšem jakmile se začíná blížit konec film začíná nabírat na kvalitě a tak moje hodnocení bude nakonec příznivější než jsem si uprostřed filmu (střed se opravdu docela táhne) myslel. 60% ()

silak_xup

Film s úžasnou atmosférou a mistrovským výkonem pana Hrušínského, jeho ,,učitelské´´ vystupování jakožto kontrolora je až děsivé :-) ()

Cascabel

Velmi slibné téma, jehož zpracování ale mohlo být lepší. Film naštěstí drží herecké výkony Anne Heywoodové, Jamese Bootha a Rudolfa Hrušínského. Koprodukce se tedy vyplatila. ()

Jarda68

Propracovaná sonda do svědomí hlavních postav,okořeněná neobvyklou účastí britských herců. Jako vždy maximálně přesvědčivý Rudolf Hrušínský,jehož kontrolor Kůrka dělá z filmu kvalitnější zážitek než jednoduchý scénář...75% ()

honza.g

Výstižný komentář Radek99. Přidal bych půl * za herecké výkony. Stojí za shlédnutí, ale občas budete chtít zrychlit tempo. ()

moshe

Výborný film, klasické "šedesátky", trochu do noiru, pěkný psychorozbor postav, tradičně vynikající Hrušinský a angličtí herci ? Vůbec nevadí, proč taky ! A socíkem to fakt vůbec nesmrdí, ideologie tam není ... 9/10 ()

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

Noir Film Festival slaví 5. narozeniny

16.08.2017

Cynismus Humphreyho Bogarta, šarm Roberta Mitchuma, křehkost Lizabeth Scott, rafinovanost Alfreda Hitchcocka, temné příběhy z Mexika, napínavé filmové jízdy noirovými vlaky a standard v podobě… (viac)