Leung Chang, rozmazlený synáček bohatého obchodníka, si o sobě myslí, že je tím největším kung-fu mistrem pod sluncem. Vrhá se do každého sporu hlava nehlava, jenže ve skutečnosti jeho bojové umění nestojí za nic. Jeho otec totiž podplácí každého protivníka, jen aby se jeho drahému synáčkovi nic nestalo. Jednou však Chang narazí na Leung Yee Taie, skutečného mistra kung-fu, a dostane pěknou nakládačku. Spolkne hořkou chuť porážky a rozhodne se přesvědčit Taie, aby se stal jeho mistrem. Jejich putování je prošpikováno souboji s působivou akrobacií, přehlednými kung-fu chvaty i karate údery. (oficiálny text distribútora)

Campbell

Průměrná komedie která je sice zábavná ale třeba choerigrafie mi přišla slabší. Hlavní postava mě nejdříve neskutečně srala ale po čase jsem si zvykl a ke konci jsem ho měl docela i rád. Příběh je klasický "Moje kung-fu je nejlepší". Není tu moc ani co napsat. Pro mě průměrný, celkem zábavný film který ale nemá moc dobré boje. ()

kitano

Masterpiece. Brilantne ustredne trio Sammo, Yuen a Lam, nielenze vsetci traja su odchovanci Pekingskej opery, ale film (presnejsie jeho prva polovica) je priamo zasadeny do prostredia Pekingskej opery. Ching-Ying Lam, bol znamy tym, ze koli svojej stihlej postave v opere casto stvarnoval zenske postavy - a podobne aj v tomto filme ho uvidite na podiu v zenskom kostyme. Kung fu filmy a pekingska opera, operny herci a filmovy herci - to su neodelitelne veci a tento film je jedinecnou moznostou si to vsetko vychutnat vo vybornej kombinacii. Dej snimku, to je zrejme jeden z najprepracovanejsich s akymi sa mozete v kung fu filmoch stretnut a podobne to je aj s filmovymi charaktermi. Znov musim vyzdvihnut skveleho Ching-Ying Lama, ktory je vo roli operneho herca skutocne famozny. Sammo a Yuen stvarnuju svoje typicke humorne role, avsak vidiet ich spolu v jednom filme, to je vzdy paradny zazitok. Nefer by bolo nespomenut aj Frankieho Chana, ktory je so svojim zaujimavym detskym lookom taktiez vyborny charakter a vyrovnany spoluhrac. Co dodat, masterpiece. (10/10) Dodatok: Z odstupom casu mozem povedat, ze zaverecny duel je ta najuzasnejia bojova scena, aku som zatial mal moznost vidiet. ()

Vecko99

Příběh dvou spratků, kteří si myslí, že umí kung fu, ale místo toho za ně vyhrávají souboje jejich otcové. Nakonec oba ale procitnou. Akční komedie s výborným obsazením a nápaditými souboji. Jen mi vadilo proč každá postava musela vypadat divně (bradavice, obočí,vlasy, vousy....). Doufal jsem, že Sammo se objeví ve filmu dříve a ne až v závěru, ale i tak si ten film budu pamatovat také díky jeho výkonu ()

Pecival

První polovina naprosto famózní, kdy jsem u plátna nadšeně výskal. Druhá je sice také velmi dobrá (nastupuje více komediálních prvků a dosti svérázný trénink), ale už to není úplně ono. I tak je to celkově fantazie - choreografie a kung-fu, které předvádá Ching-Ying Lam je nadpozemské a nebál bych se říct jedno z nejlepších co jsem kdy viděl. ()

Lhurgoyf

Režisérska (i samozrejme herecká) kung-fu legenda Sammo Hung opäť nesklamal. The Prodigal Son má všetko, čo má hong-kongská kung-fu komédia mať. Absurdný slapstick humor (majster predvádza svojmu žiakovi techniku zvládnutia dokonalého záchodového pôžitku z veľkej potreby), nulového make-upu (namalované červené nosy, nalepené bradavice, zemiaky v ústach na dosiahnutie výrazu Marlona Branda), srandovnej bojovej choreografie a absurdný príbeh o hlúpom Janovi, ktorý ku kung-fu šťastiu prišiel. Jediné, čo vo filme chýba je nejaký výraznejší charizmatický herec v podobe Jackieho Chana, či Jet Liho. Inak žiadne výhrady. ()