Rudolf Hrušínský v tragikomickém příběhu dobrého soudce z období první republiky... Dobrý soudce Engelbert Bezloja (R. Hrušínský) se pro svou nestrannost dostane do nesnází. I osobní důvody (je samý dluh) přispějí k tomu, že odejde na zastrčený post. Redaktor Pekárek (V. Menšík), kterého kdysi osvobodil, ho nachází v Beranovicích. Rád by se mu odvděčil, a tak o něm napíše potupný článek jako o zlém a krutém sadistovi. Mezitím se Bezloja zaplete s místní chudinou a vrchní rada Kunz (J. Raušer) ho definitivně zbaví úřadu. Článek v novinách však náležitě zapůsobí a pozve si ho sám ministr spravedlnosti (M. Růžek)… Po téměř 55 letech se na televizní obrazovku vrací televizní zpracování povídky Ivana Olbrachta "Dobrý soudce" z roku 1966, podle scénáře J. Klímy a v režii F. Filipa. (Česká televize)

Marthos

Olbrachtova povídka je sice v lecčems tendenční, ale televiznímu provedení v režii zkušeného Františka Filipa vévodí soustředěný herecký výkon Rudolfa Hrušínského v roli nešťastného (a naivního) dobráka, který se bezděky stává svědkem svého vlastního znovuzrození. ()

slunicko2

Docela pěkně napsané, výborně zahrané a přesto rozvláčné a nudné. Ani 46letý Rudolf Hrušínský ve svém tlustém období to nezlepšil. ()

tranquill

"Já věřím, že když má člověk čisté svědomí, nemá se čeho bát..." Vznosná idea je základem tohoto televizního dramatu. Jaká je ale realita života, poznává výborný Rudolf Hrušínský sám... ()

rivah

Navyšuji hodnocení za podvratný potenciál inscenace svědčící o tom, že člověk přitlačený ke zdi se dá nabídnutou špinavou službou a slibem povýšení úspěšně zneužít. Dobře jsme to znali za normalizace, ostatně o pouhých pět let později by takováto inscenace nemohla vzniknout, natož aby byla televizí vysílána...Dobrá režie a spolehliví herci s Hrušínským v čele, ()

Peabody

Mně se už kdysi líbila ta Olbrachtova povídka a tady je podle mne dobře zpracovaná, velmi dobře režírovaná a výborně zahraná, takže jo, dobrý. Svým způsobem je to i dnes aktuální, dalo by se o tom napsat z pohledu fake news, nebo tvorby image a role médií už tehdy. Jasně, Beyvl jako policajt je špatný, Eman Fiala taky, ta vysmátá parta v hodpodě a smíchy řvoucí J Mareš jsou slabší, ale tři hvězdy mi přijde trochu málo na ocenění R Hrušínského a Martina Růžka a konec konců i Olbrachta. ()

Hombre8

Námět dobrý, ale dle mého soudu nepříliš zvládnutý scénář a asi i režie, dělají z této inscenace místy nudnou, místy chaotickou podívanou, která může odradit od sledování do konce, což by byla škoda, protože finále za to stojí. ()