Cesta vesmírom

• Česko Cesta vesmírem (viac)

Je to již dvacet sedm let, kdy byla ze Země vyslána kosmická loď Zarja s posádkou složenou z mladých čtrnáctiletých kosmonautů. Vědci spočítali, že takovou dobu bude trvat cesta ke hvězdě Alfa v souhvězdí Kasiopea a ke hvězdě dorazí dospělí lidé. Einsteinův paradox však udělal všem čáru přes rozpočet a posádka zestárla pouze o jeden rok. Jak si budou mladí kosmonauti vést při průzkumu tajemné planety obývané záhadnými roboty a kam se poděli jejich humanoidní stvořitelé? (Scytale)

StarFsh

Scenárista, kameraman a režisér museli poriadne holdovať Vodke, aby vyprodukovali toto. Toto sa na triezvo naozaj nedá stráviť. Zo 4 promile v žile to pre Vás bude neopakovateľný zážitok rovnako, ako pre tvorcov. :-D ()

sourekm

Ve srovnání s filmy podobného formátu bych tohle řadil k těm zdařilejším. Ale jinak je tam jasná stopa amerického seriálu Lost in space z roku 1965, tedy cesta ke Kentaurovi. Zápletka byla použita z pilotní dvojepizody Zvěřinec I a II amerického seriálu Star Trek z roku 1966. Pak roboty zjevně udělali podle robotů z britského filmu Invaze Daleků na zemi roku 2150 rovněž z roku 1966. Vzhledem k tomu, že film je o tématu který západ používalo v námětu pro sci-fi před 8-9 lety a skončilo to vždy neúspěchem, tak mi přišlo trochu naivní očekávat, že zrovna tohle by mělo úspěch. Ale i tak na tak hloupý námět je výsledný pokus docela nadprůměr. Zvlášť pokud připočtu, že cílovka měla být především mládež. ()