Jane Goodallová - nová generace

(TV film)
  • Francúzsko Jane New Generation

Slavná anglická bioložka, proslulá celoživotním studiem života šimpanzů, přispěla nejen zásadně k rozšíření lidského poznání v tomto oboru, ale ovlivnila i nejmladší generaci své rodiny. Jak vidí svou babičku její vnuk a kudy povede jeho cesta? ... Z toho, co všechno jsem se dozvěděl o své babičce, vím, že její život byl vždy mimořádný a inspirující pro novou generaci mladých lidí. Opustila svou šimpanzí rodinu a milovaný les v Gombe a vydala se na cesty po celém světě, aby šířila své poselství a podělila se o svou naději. Doufám, že naši političtí, ekonomičtí a duchovní vůdci nezůstanou potichu a v nečinnosti, když tisícům druhů, včetně toho našeho, hrozí Armagedon. Stojím při své babičce spolu s miliony dalších lidí, kteří chovají naději v budoucnost. A máme dobrý důvod chovat naději. Nová generace už je na cestě. Jmenuji se Merlin van Lawick a mou babičkou je Jane Goodallová. A je to nejlepší babička, jakou bych si mohl přát. Jejím nejdůležitějším poselstvím, o které se s každým chce podělit, je, že na každém z vás záleží. Každý máte v životě nějaké poslání a každý den máte šanci změnit věci k lepšímu. (Česká televize)

Marze

Dokument není moc zábavný, ani informace bohatý, ale má dobré poselství ochrany přírody. Je dalším nastaveným zrcadlem lidstvu, které žije na účet příštím generacím a degraduje životní prostředí neuvěřitelným tempem až se začala vařit planeta. ()

angel74

Uvítala bych mnohem více prostoru věnovaného šimpanzům, když jejich studiu Jane Goodallová zasvětila svůj život. Dle mého mínění mohl být celý dokument zpracován poněkud poutavější formou. (60%) ()