Lacike

Lam Ching Ying vo svojej tradicnej ulohe taoistickeho experta Lina na vsetky mozne nadprirodzene monstra na zaciatku filmu v Thajsku zneskodni zamilovany parik demonov (Billy Chow a Man Wah Tsui). Potom sa vrati do HK kde zaziva vtipne utrapy so svojou dcerou (Ellen Chan) a jej slizkym napadnikom (Charlie Cho). Lenze parik demonov sa znova vrati na tento svet a planuje, ze sa Linovi pomstia. Linovi a jeho dcere bude musiet nakoniec pomôc aj jeho exmanzelka s ktorou nevychadza a jeden otravny policajt (Cheung Kwok Keung). Kazdemu uz asi doslo, ze sa jedna o klasicku fantasy komediu v ktorej sa bude bojovat s demonmi pomocou rôznych zaklinadiel a fireballov. Demoni zdielaju jedno telo a kazdu chvilu pojedaju mozgy kdejakych nahodnych obeti. Trikovo to uz pôsobi, ze aj v dobe vzniku to bolo o dekadu za zenitom. Prve dve tretiny filmu naplno aspon funguje humorna stranka. Ci uz vtipne prihody s napadnikom, alebo aj epizodka s dalsim taoistom v podani rezisera Yuen Cheung Yana. Skoda, ze ma s Lam Ching Yingom len jednu spolocnu scenu. V poslednej tretine po nastupe exmanzelky uz ale zacne byt humor trapny. Akcne sceny nejake kung-fu neponukaju aj napriek angazovaniu Billy Chowa, ale aspon sa ma tentoraz moznost predviest aj mimo bitiek a tak cely film struha demonicke xichty. Vysledok je solidny nadpriemer s ktorym bude fanusik tohto zanru spokojny, ale skoda tej nevydarenej poslednej tretiny. 6/10. ()

MightyHal

Ujetá hororovo komedie z Hong Kongu. Já tenhle jejich styl humoru miluju i přes občasnou velkou dávku trapnosti a že jí to místy bylo. I tak jsem se ale celou dobu bavil, a to hlavně díky poměrně fajn akčním scénám, laciným ale za to zábavně udělaným efektům či právě i kvůli lehce lechtivému ujetému humoru. Například scénka kdy otec pomocí magie se snaží zabránit jednomu týpkovi aby ojel jeho dceru je priceless. Fakt jsem bavil, ale počítejte s tím že jde o stoprocentní bizár! Musím toho nakoukat ještě více. 8/10 ()