Svět mimozemšťanů

Veľká Británia, 2020, 47 min

Réžia:

Suzy Boyles

Sophie Okonedo (rozprávač)

Exoplaneta Terra obíhající stárnoucí hvězdu je odsouzená k záhubě. Zabydlel se na ní jeden velmi vyvinutý druh, který teď ale s pomocí robotů musí kolonizovat jiný svět. (Netflix)

MasterD

Je to asi hezké pro laiky, kteří o filosofii mimozemských civilizací a dobývání vesmíru slyší poprvé. Pro mě Dyson's sphere, Kardashev scale a další .. jsou pohádkami na dobrou noc, které jsem sledoval před mnoha lety, nic nového. Jak už tu někdo napsal, visuál je dost se opakující a "superinteligentní mozky cestující vesmírem" bez jakékoli další ochrany jsou dost přitažené "za vlasy". ()

Krnac

Táto epizóda bola konečne natočená tak že všetko povedané v dieli bolo k veci ale nepáčil sa mi prístup ,,to že niečo nedokážu naše lode znamená to že to nedokážu ani tie mimozemské" v živote som nepočul že by v dokumente niekto razil túto filozofiu ako keby to že máme stanicu na orbite s nás robilo super civilizáciu. (navyše sám som vymyslel oveľa lepšie dizajny lodí ako to v tomto dokumente). ()

• Fiktívna planéta Terra obieha okolo svojej hviezdy vo vzdialenosti 0,83 astronomickej jednotky (astronomická jednotka = vzdialenosť medzi Zemou a Slnkom) raz za 327 dní. S priemerom 13652 km je jej gravitácia 114% zemskej. Priemerná teplota je 25,5 °C. Je dvakrát tak stará ako naša Zem, vďaka čomu sú jej obyvatelia mimoriadne vyspelí. Kvôli vysokej aktivite hviezdy sa planéta stáva neobývateľnou a jej obyvatelia sa sťahujú na Novú Terru. Nová Terra obieha tú istú hviezdu vo vzdialenosti 1,94 astronomickej jednotky. S priemerom 10853 km je jej gravitácia len 86% tej zemskej. Jej rok trvá 712 dní a priemerné teploty po úprave na obývateľnú planétu dosahujú 11,4 °C. (ČSFD)