Folklore: The Long Pond Studio Sessions

(koncert)

Tsuki

Vždycky si znovu připomenu, jak výborná textařka a přemýšlivý člověk Taylor je. Tentokrát při poklidném poslouchání akustické studiové verze všech písní alba Folklore nahlížíme do kreativní tvorby a „příběhu“ každé ze skladeb. Očividně, když se spojí talentovaní lidé jako Taylor, Aaron Dessner a Jack Antonoff, vzniká „magie“. Přestože tito lidé, stejně jako my všichni, zažili v roce 2020 během pandemie a „lockdownů“ těžké chvíle, byli schopni z toho vytěžit to nejlepší. A je to nádhera. Obzvlášť jsem žasla z toho, jak se ve tvorbě písní skvěle doplňovali Aaron Dessner a Taylor Swift. Takhle si představuju čiré umění v ryzí formě, která si na nic nehraje. Byl to moc příjemný poslech a jsem ráda, že jsem se o pozadí písniček mohla dozvědět něco víc. Myslím, že takhle posluchač každou jednotlivou píseň mnohem víc docení. ~(4,2)~ ()

Dadel

Dokument z nahrávání desky Folkrore, ve kterém zazní všechny písně alba v plném znění, prokládané rozhovory s Taylor a spoluautory alba Jackem Antonoffem a Aaronem Dessnerem. Právě Dessner je klíčovou osobností alba, protože jistě není náhoda, že se písně Taylor Swift začaly dát poslouchat až poté, co je pro ni začal psát Dessner ze skupiny The National, což je jedna z nejlepších skupin všech dob (to jako bez debat). Celé album (a film) bylo natočeno v Dessnerově malebném studiu Long Pond, které vypadá jako dřevěná stodola a znáte ho z obalu desky Sleep Well Beast od The National. ()

VasaX

Krásná sonda do tvorby, pro fanoušky nezbytnost. Folklore je v její tvorbě unikátní album, které je mi nejblíže a tenhle dokument tomu jen dodává váhu a rozměr. ()

Handle

Deska Folklore je událost roku a totální překvápko od Taylor - a všechny songy zní parádně i zde akusticky. Co se po filmařské stránce týče, tak to nic nového nepřináší, ale myslím, že v tomhle případě je to opravdu spíš opravdu jen o té hudbě. Můj playlist na konec roku 2020 je po tomhle naprosto jasnej. ()

Botič

Alternativní koncert pro alternativní desku. Záznamy z 1989, Reputation Stadium Tour a částečně i City of Lover Concert byly blockbustery ve své kategorii, monumentální show, zpívané a hrané téměř do roztrhání těla. Ale Folklore si zasloužil přesně tenhle styl. Pomalé, zadumané setkání u skleničky vína nebo whiskey s pár přáteli nad deskou, která perfektně sedí do podzimní/zimní nálady. Vidět hrát Taylor Swift, Jacka Antonoffa a Aarona Dressnera pohromadě je zážitek. ()