Honza a beránek

Michal Čunderle

Hudba:

Jan Rotter

Josef Dvořák (rozprávač)

Nový večerníček České televize v sobě spojuje dva fenomény české tvorby pro děti. Výtvarný projev Josefa Lady a klasickou pohádkovou postavu českého Honzy, který patří k tomu nejlepšímu a nejzajímavějšímu z naší pohádkové tradice, a nejednoznačností svého charakteru přímo vyzývá k novému zpracování... Honza pase ovce bohatého sedláka na stráni za vsí a jenom tak sní o tom, jaký že je ten svět za velkým kopcem. Na jaře se narodí ve stádě černý beránek, nejzvědavější a nejčilejší ze všech. Pořád by si jen hrál a bez Honzy nedá ani ránu. Sedlákovi je ale černý beránek trnem v oku, protože prý nosí smůlu, a chce se ho co nejdřív zbavit. Záminka se brzy najde a Honzovi s beránkem nezbývá, než se vydat do světa na zkušenou… Honza s černým beránkem vytvářejí ústřední dvojici seriálu, a společně prožívají nejrůznější pohádková dobrodružství, ať už s hastrmanem, nebo s čarodějnicí, na pouti či na tajemném hrádku. Honza ani beránek nejsou prvoplánoví hrdinové, někdy dokonce můžeme pochybovat o rozumnosti a prospěšnosti některých jejich činů. Díky své bystrosti, hravosti, vynalézavosti a odvaze si však dokáží vždycky poradit. Společně tvoří nesmírně sympatickou a originální dvojici. Příběhy jsou zasazené do Ladových Hrusic s jejich neopakovatelnou atmosférou a malebným okolím. (Česká televize)

ostravak30

Už jsem skoro nevěřil, že v dnešní době může vzniknout kvalitní nový večerníček. Mezi paskvily, které v posledních letech vznikají jsou Honza a beránek úkaz. Příjemná úvodní i závěrečná melodie, ladovské malby - malebná údolí, milé příběhy a samozřejmě výborný Josef Dvořák. ()

Khalia

Krásné překvapení. V té změti nezáživných nových pohádek a večerníčků je tohle pohlazení po duši s kapkou nostalgie. :) ()

Stejšn

No pane jo, po neskutečně dlouhé době večerníček, který není debilní. Taky když koukám na režisérovu tvorbu, je vidět že se přesně na tohle specializuje. A hodně tomu pomáhá Pepa Dvořák. ()