Za hranicí temnoty

(festivalový názov)
  • Taliansko Buio Omega (viac)

Mladý, pohľadný a bohatý Francesco žije na veľkom vidieckom sídle a miluje svoje dievča Annu. Keď mu jeho láska umrie na srdcovú zástavu, vykope ju z hrobu, mumifikuje a uloží do postele. To ešte netuší, že úmrtie má na svedomí jeho domáca panovačná a žiarlivá služka Iris. Francesca čaká smútok, sexuálne zneužívanie starou Iris a spoluúčasť na brutálnych masakroch dievčat, ktoré sa "ideálnemu páriku" pripletú do cesty. (POMO)

G04T

Čobola Poma fakt rád nemám, ale svym komentářem to vystihl. A ano, opravdu je tento film špička v D'amatové filmografii. ()

djbarrel

Dost zvláštní film, mladík nemůže žít bez své mrtvé přítelkyně a proto si ji nabalzamuje a schová doma ... Pokud to samo o sobě nestačí na nálepku zvláštní film, tak tu máme brutální vraždy (prokusování hrdla), mučení (strhávání nehtů) nebo třeba rozpouštění mrtvol v kyselině čí čtvrcení obětí ... Pokud to nestačí je tu ještě incestní vztah mezi hlavním hrdinou a starší sestrou, soulož u mrtvol, vydrápané oči a jiné pochoutky. Dloužno dodat, že film nemá prakticky žádný děj a vše se točí jen okolo mrtvé dívky. Zajímavé, působivé, atmosférické, brutální. 70 % ()

sibskyn

Uf....uf. Teda po skončení filmu jsem vlastně nevěděl o čem to bylo. Čekal jsem, že to nebude mít skoro žádný děj, špatné herce a půjde tam jenom o gore, ale tohle je mnohem víc dementnější než jsem si myslel. Ale abych nakonec přiznal bavil jsem se docela dobře, ale některým scénám jsem se musel smát. A za ten konec dávám bod navíc. ()

baronGrga

Když si tak matně vybavím D´Amatova Antropofága, přestávám se divit u Buio Omega. Pan D´Amato se nějakého toho kousání do tváří, dloubání očí a trhání nehtů neštítí. A je-li třeba rozpustit předmět doličný, holt se s ním musí do vany po kouskách. Buio Omega vypadalo zprvu na originální příběh, ale zvrtlo se v samoúčelnou brutální úchylárnu, která sice umí šokovat, jenže způsobem, který je mně osobně cizí. 25% ()

Kosir

Docela bych souhlasil s darkrobykem, neboť jsem si také vzpoměl na Řbitov zvířátek a na Poeovy úchylnosti. V tomto ohledu to bylo uděláno docela slušně. A vzato do důsledků Poe je velikán literatury a takto přijímán. Vyžíval se hlavně v morbidnostech. Že by interakce mezi herci nějak extra fungovala, to se říct nedá a pochválit titulky nejde ani náhodou. Přiznám se, že obživnutí mumie jsem čekal celou dobu, že se to ale stalo těsně před Endem mě překvapilo. 70 % ()