Velká sýrová loupež

• Západné Nemecko Die große Käseverschwörung (viac)

Napínavé a humorné vyprávění o třech myšácích žijících v biografu. Jednoho dne se rozhodnou vydat do opravdového světa a podniknout riskantní, ale lákavou akci. Terčem jejich zájmu je obchod se sýrem, který se chystají vyloupit... Filmové plátno bylo svědkem nespočetného množství zločinů. Někdy se dokonce stalo, že samo k zločinu inspirovalo. Pravidelný pobyt v kinosále také zapůsobil na hlavu Velkého Tvrdého Marvina, v níž se zrodil kolosální, nepřekonatelný, vychytaný, jedinečný, výdělečný a v neposlední řadě nebezpečný plán na loupež století. Co na tom, že Marvin je myš a velká loupež je sýrová. Tenhle „džob“ bude rozhodně stát za to. (Kahalan)

J. K. Lister

Velká sýrová loupež. Jako malej kluk jsem ji mohl vidět pořád. Ostatně spoustu takových filmů přestali vysílat, ale proč ne, když si je můžete stáhnout přes internet. Opravdová klasa byl Velkej tvrdej Marvin (ohledně můj brácha stejnou přezdívku, asi proto, že je tvrďák). Je to prostě klasa, která se dá vidět, jak už jsem řekl pořád. ()

ajaxx

Jak mám komentovat animák, který má již "milion" vyřčených názorů? Tak holt krátce. V první řadě je to nostalgie. V druhé řadě skvělý dabing v němž jsou češi stále nejlepší na světě. No a v neposlední řadě také skvělý příběh na tehdejší dobu. Nedá se svítit, 100%. ()

Helgard

Je několik filmů a filmových počinů které se dokázaly zabalit do dětství a vzpomínek na něho tak, že ani čas, komerce a pobrané IQ s vyspělostí tu deku tehdejší atmosféry netozbalí.....NIkdy nepřestanu obdivovat Stínadla a seriál Ježek v kleci....NIkdy nepřestanu mít rád Lolka a Bolka a jejich velké putování a nikdy nepřestanu mít rád filmy Karla zemana inspirované Verneovkami....A pak nikdy nepřestanu mít rád exkluzivitu a neuvěřitelnou atmosféru dvou animovaných králů----Čarodějův učeň a Velká sýrová loupež....Tady končí veškerá legrace. ()

banders77

Podíval jsem se na to po letech s dětmi a musel jsem zvýšit hodnocení ze 4* na 5,. protože má pětiletá dcerka se u toho řehtala, až se za břicho popadala a chce to vidět pořád znova. Naštěstí se mi ji občas podaří vylákat i na procházku. ()

KT_2011

Přes obrovský respekt k panu Bedřichovi, tohle má velmi slabý scénář, výtvarnou stránku (např. noční záběry v animáku pomocí americké noci????) a jen průměrnou animaci. Za celý film jsem nezaznamenal jediný alespoň průměrný nápad. Příběh je pomalý, pořád se na něco čeká nebo na něco kouká. Zrychlení hlasů myší je pro mě neposlouchatelné. Velké zklamání před mnoha lety, když jsem byl dítě a stejné zklamání i dnes. Akorát dnes vím, proč. Mj. autorem předlohy (kterého převzala i imdb) je v titulcích uveden jakýsi Jean Van Leeuwen Gavril. Nikdo takový neexistuje. Jean Van Leeuwen je autorkou knižní předlohy a David Gavril je jejím ilustrátorem. (vzdech) ()

710.cz

V době, kdy se točí "rychlé" pohádky s klipovými záběry se může jevit jako rozvláčná, ale já mám tu pohádku prostě rád. A to i přes tragický zvuk. Bylo módou postavy pitvořit a hlasy modulovat, aby to a si bylo roztomilejší.... Ale taková byla doba a tvůrci byli uchváceni novými možnostmi tehdejší moderní techniky. ()