Lúcia byla napadena svým manželem a podala trestní oznámení. Spolu s asistentkou prokurátora Marií João Correiou se pouští do boje s portugalskou justicí. Snaží se přimět svého muže, syna vysoce postaveného právníka, aby převzal odpovědnost za své činy. Soudní proces je veřejnosti nepřístupný, ale Lúcia se ze všech sil snaží dosáhnout spravedlnosti a hájit svá práva v převážně mužském světě. (Cinemax)

Arsenal83

Čisto súdna dráma, ale bez silnej dramatizácie. O tom, že žena môže byť znásilnená aj vlastným mužom. Všetko v komornom štýle, na môj vkus až príliš komornom. Žena trpí, no status manželky je obrátený proti nej. Film je o sexizme, diskriminácii, feminizme a o tom, že spoločnosť je zviazaná predsudkami a stereotypmi. Ako postave som fandil, no celkovej otázke, ktorá paušalizuje už nie. Iolanda Laranjeiro podala ale výborný výkon. ()

kolemjdouc

Tohle není ani tak o postavě Lucie ale o tom jak funguje kapitalistický systém.Pomoz si sám a bude ti pomoženo.Týrání je pro systém zajímavý až tehdy, kdy útočník oběť přinejmenším přizabije? ()

yvona

Mně se film velmi zamlouval a komorní pojetí bylo ku prospěchu celého příběhu. Konec byl snadno předvídatelný, ale to ničemu nevadilo. Snad jen dodám: Fujtajbl, to byl takový hnusák, že se nedivím, že měla žena problém s udusem. ()

• Na začiatku filmu odznie nórska uspávanka „Så ro godt barn“ („Spi, dobré dieťa, spi“). (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Lisabone (Portugalsko) a Paríži (Francúzsko). (Arsenal83)