Príbeh Rodriga Díaza de Vivara (Juan Fernández), kastílskeho šľachtica a vojnového hrdinu, ktorého príbeh sa odohráva v stredovekom Španielsku. (maramashi)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (6)

Cid (2020)

Sice teď píšu komentář... pardon... recenzi (síla zvyku) k seriálu, ale už teď tuším, že půjde jen o první sezónu (leda by inkvizitoři na další řady nesehnali finance). Mně osobně se zdála být celá tato záležitost povedenou exkurzí do španělského středověku hlavně proto, že se zase nějaký aktivní jedinec neutrhl z řetězu a nepotopil to celé tím, že by si prosadil plnou plátovou. Tvůrci si dokázali pohrát s některými detaily (v jednu chvíli jsem si vzpoměl na seriál Černá zmije s popisem defekační místnosti s velkoryse pojatým a bohatě větraným odpadovým systémem), takže mi vůbec nevadilo, že manipulace a intriky zvítězily nad akcí technickým KO. ()

Spiknutí (2020) (S01E01)

Už jsem sice vůči španělským tvůrcům ostražitý, protože mě často překvapovali kvalitou své práce, přesto mě zase jednou nachytali, protože jsem nečekal, že se mi jejich pojetí středověku tak zalíbí. Po první epizodě jsem s dějem velmi spokojen; jasně to vyjádřila hvězdička nad mé obvyklé seriálové, startovací hodnocení. ()

Zkouška (2020) (S01E02)

I po druhé epizodě jasně převládá spokojenost. Tvůrci se stále drží linie, po níž se vydali v prvním dílu, a přestože bych si našel nejeden důvod ke kritice, tak nějak se mi ho hledat nechce, protože mě tenhle španělský středověk zatím hodně baví. ()

Baraka (2020) (S01E03)

I po třetí návštěvě ve španělském středověku si stále myslím, že si tvůrci drží svůj standard. Kdo by čekal seriál nabitý epickými bitvami, musel by být zákonitě zklamán, já si ale tyhle manipulace a intriky přímo užívám. O případném válečném střetu se tentokrát mluvilo tak intenzívně, až jsem fakt zvědav, jak se z toho scénárista v další epizodě vylže. ()

Vítěz (2020) (S01E04)

Aha, nevylhal se. Šel hrdě do toho a napsal epizodu, v níž tentokrát došlo i na dlouho odkládanou akci, která se (s ohledem na rozpočet) vcelku slušně povedla. Středověk se tu sice nerozbouřil, ale alespoň rozčeřil hladinu, a to se počítá. Zatím se mi na Cidův příběh nedívá vůbec špatně, takže doufám, že to Španělé nepotopí nepodařeným finálním dílem. ()

Pokání (2020) (S01E05)

No, úplně nadšený jsem ze závěrečného dílu první sezóny (protože o dalších sériích nepochybuji) nebyl, protože jsem se dočkal až příliš častého královského plazení a pro mě otravného blouznění. Za sebe bych řekl, že šlo o nejslabší epizodu z dosud viděných. Přesto jsem ponechal hodnocení na slabších čtyřech hvězdičkách, protože mi větší část děje přišla zajímavá, a nezbývá mi, než se těšit na pokračování. 4*- ()