Red Rocket

• Kanada Red Rocket (viac)

Tenhle pornoherec má časy největší slávy dávno za sebou. Rozhodne se proto vetřít zpátky do svého rodného města v Texasu, aby tam naplánoval velký návrat do Hollywoodu. (Netflix)

bararich8

Malá jendoduchá jednohubka, která zaujme námětem. Občas je to komedie, ale jinak je to spíš smutný obrázek o spoustě lidech v USA, k nim se americký sen nedostal a ani nedostane. Původně jsem čekal čistou komedii. Slabší 3* ()

Maximilianus

Film mal artový nádych a spočiatku sa tváril, že bude moc nudný. Nakoniec sa našťastie celý ten vidiecky život trochu okorenil a mňa bavilo sledovať eskapady Mikeyho Sabera, fandil som mu a súcitil som s nim. Až na ten nijaký koniec to bolo fajn. 7,3/10. ()

Skatemurai

Dost mě to pohltilo, doporučuji. Zajímavost: hláška "See you later, aligator. After while, crocodile." je použita i v "podobném" filmu Lolita (1997) v čase 12 minut 35 sekund. ()

wowylgu313

Simon Rex je boží a sedlo mu to ;) 65% to dá. Sex v tomhle filmu je provozován poměrně často. Dlouhá stopáž, která vás nedovede k žádnému wau! Byla trochu na konci zklamání. No ale film má své pomalé tempo, kde se nestane nic velkolepého. Občas se máte důvod pousmát, chvílemi účelově trapný, chvílemi zase čekáte jak to vyřeší, samozřejmě to vždy vyřeší, nevyřeší to až když už nemá řešení. Ale ze 130 minut ho najde víc než dost. Takhle, kdyby tam nebylo to šukání, vulgarity, drogy, hlášky, hlášky o pornu, balící metody, balení jointu a tomuhle všemu podobné tak je to vlastně totální shit a nuda. ;) :D ()

kockodan

Další Bakerova dokonalá náladovka. Zůstal na jihu USA a z Florida Projektu se tentokrát přemístil jen kousek vedle do Texasu, aby nám svým dokonalým filmovým jazykem a vynikající kamerou vylíčil groteskně smutné životy white trash Trumpist hillbillies. Bakerův filmový pohled a hlavně Danielsova kamera mě přivádí přímo mezi aktéry samé, jako bych se já sám ve filmu a jeho prostředí nacházel přímo ve víru děje s protagonisty samými. Bakerovo umění dlouhými, táhlými záběry a zdánlivým poklidem a všedností scén vtáhnout diváka hluboko do děje je naprosto dokonalé! V kontrastu toho pak záběry z exaltovaných, vypjatých hádek a konfliktů, i obyčejných dialogů, či flirtování s Jahůdkou v donut shopu vás kamera přenese kombinací spodních záběrů (jakobychom scénu sledovali z perspektivy pohledu vzrůstu 8letého dítěte), polocelků a in-your-face detailů obličejů opět přímo do centra dění. Nejste jen pozorovatel, jste účastník scény, i když pasivní. Naivita, dětinskost, generační problém špatné výchovy, či její úplné absence a z toho plynoucí soustředění se na nemorální hodnoty, drogy, černotu, porno průmysl, atd. jsou zde vylíčeny věcně, popisně a bez zbytečného sentimentu, či moralizování. Postavy jsou naprosto plastické a důvěryhodné, aniž byste k nim pod tíhou nějaké manipulace, např. tklivou, smutnou, či zlověstnou hudbou byli nuceni zaujímat nějaká emocionální stanoviska a rozdělovat je na dobré, zlé, oběti a pachatele. V tomto je Baker naprostý mistr nestranného vypravěčství, které svou přímočarostí hraničí až s dokumentem. Za mě pro nějaká hluchá místa, a taky za některé zbytečné postavy (černo-latinská rodinka prodejců drog) je to dnes za slušných 85%. Ale nevylučuji vůbec že to nechám marinovat a ještě se vrátím a změním na 90%, nebo taky na 95%. Ta atmosféra kterou umí Baker se svými cameramen of choice navodit je pro mě prostě dokonalá, magická a totálním zjevením. Podobné filmové magično jsem naposledy viděl někdy v devadesátkách od Jarmushe. ()

Sopholojong

Texas project - juhoamericke "socky". Nie ale taky nahly, dychvyrazajuci pohlad ako pribeh dvoch "cute" zanedbanych dievcatiek, iba jedna "ukecana slubotechna" so skusenostami v pornobiznise. Zamenitelne s kazdym tretim indie pocinom o zranitelnosti americkeho sna a od Bakera mierna podpasovka (jeho originalitu som spoznal jedine po hodine a pol "car crash" twistom a ruzovym domom v zavere). Zrzava Suzanna Son v ulohe pritazlivej "kobliharky" vyborna. ()

Monyfik odpad!

Sranec o lidech, co žijí jako lůzy a mohou si za to... Co je na tom tak úchvatné? Nic. Zkrátit na polovinu a plno blbostí vymazat. ()

Zajk

Co to mělo být ? Tohle je vtip že ? Příběh pojednává o bývalém pornoherci, který je úplně na dně a svůj život, tak nějak lepí dohromady, z čehož vznikne jedna velká sra***. Jediné, co se mi líbilo byla milostná scéna se Suzanna Sonovou, kvůli ní 1* víc fakt ne!!! ()

Belphegor

Moc dobré znázornění životního stroskopsance a člověka, který vás dokáže vysát až do morku kostí. Obsazení Simona Rexe bylo podle mě moc dobrou volbou, nejel že mu to sedlo, ale nějak se na tuhle roli prostě hodí. Film mě fakt bavil, ale nemůžu jit na plnej počet, snímek totiž utne před hlavní otázkou a (jestli jsem to dobře pochopil) nechá jí nedovysvětlenou. Z povahy filmu mi takovéhle komorní zakončení nestačí, film totiž v podstatě sám nemíří k tomu být artový a vnímám to tady spíš jako rušivou věc. Rozhodně ale stojí za to ho vidět, je zde plno zajímavých momentů. ()

Kloboucek75

Na můj vkus má film dlouhou stopáž nestačilo by 90 minut? Ve  filmu snad nehraje nikdo kdo nekouří zajímalo by mně kolik kartonů cigaret herci vykouřili.  A koukat na film s partnerkou , přítelkyní, ženou nedoporučuji nebo na měření ptáčků jasně prohrajete. ()

711 odpad!

Obsadit Suzanna Son která nezletilá natáčela porno.. hm zajímavé její první film kde taky jen šuká.. možná si spletla branži ()

MartinCS

Chvilkama mne napadlo, že Simon Rex vypráví svůj příběh. Úplně jsem si totiž vzpomněl, že na počátku své kariéry udělal pár pornofilmů. Za mne cajk, white trash v Texasu jede. ;-) ()

Dakota1978

Film balancuje na hraně "nezávislého snímku" a sociálního dramatu s prvky a momenty černé komedie. Hlavní představitel fajn, asi si roli i užil, bylo zvláštní vidět ho ve "vážné" roli, ne v parodii nebo komedii. Casting byl vydařený, stejně tak kamera i scénář. Já úplně odvařený nebyl a ani jsem se nijak výrazně nebavil..., ale rozhodně to není špatný film. ()