Pokud vím

• Maďarsko Legjobb tudomásom szerint (viac)
Ukážka z filmu

Dénes a Nora oslavují. Za několik týdnů budou mít doma vytoužené adoptované dítě. Uvolněný večer se však zvrtne, dvojice se pohádá a každý putuje domů po svých. Co se může jevit jako obyčejná partnerská hádka, vyvrcholí v táhnoucí se sérii nepříjemností, která ohrozí zářnou rodinnou budoucnost. Po pozdním návratu domů je totiž Nora jako vyměněná a na povrch začínají vyplouvat podivné okolnosti jejího údajného znásilnění. (Elbe Dock)

Ukážka z filmu

groz122

Ku podivu až moc dobré! Jednoznačně nejlepší cizojazyčný snímek, který jsem od Divokých Historek viděl. Maďaři umí. Absolutně jednoduché zápletce sekunduje brilantně vystavený  scénář, který ždíme maximum z minima. Při sledování ve mně cirkulovaly pocity jak u Fincherovo Gone Girl. Herecký kolotoč s atmosférou, která se dá krájet! ()

Aky

Dokonalé psychologické drama zachycující depresivnost života, který nakonec vyústí optimistckou katarzi s úšklebkem nedůvěry v posledních vteřinách. ()

Aljak

Waw! Napriek slabšiemu začiatku sa to napokon rozbehlo do poriadne vypätej psychologickej drámy, ktorá síce pôsobilo často až komorným dojmom, ale ten psychologický rozmer tomu dodal poriadnu kvalitu. Neviem prečo, ale z Nory som mal prvotne pocit, že si všetko vymyslela a snaží sa len upriamiť na seba pozornosť s vyvolaním pocitu viny u Dénesa. Ďalší vývoj v deji ma celkom prekvapil, a aj keď v závere filmu už dochádzal dych, tak to bolo ako celok skutočne vydarené. Gabriella Hámori bola v úlohe Nory výborná! 4* ()

radektejkal

Současný maďarský film, spíše hollywoodského typu, čili ze společnosti, která si neví rady s "co dělat a jak žít". A nebo také to ví moc dobře, ale jaksi se nedaří. Dařit se začne až po "psychosomatickém šoku", který je jediným obsahem tohoto filmu. Samozřejmě: je možno dělat bouldering, pořádat večírky,... nebo se pitvat v tom, "co mi ještě chybí" k dokonalé spokojenosti či k dokonalému zblbnutí. Režisérům se dařilo budovat atmosfétu "napětí a zhnusení" až k samému závěru. Policejní potvrzení manželské katarze bylo nadbytečné, divák se ani po záběrech z kamery nezbaví pochyb. Nepochybuje sice už o tom, jak to skutečně bylo, ale zda bylo skutečně třeba, aby pár prošel zrovna touto "očistou" než je schopen přijmout do rodiny nového člena. - Film má nicméně koule a v současném reálném  sociálním kontextu se jeho shlédnutí doporučuje. ()

Sarkastic

„Myslel jsem, že budeš ráda.“ - „Proč ti na tom tak záleží?! Chci zapomenout, a ty mě nenecháš! Proč se nemůžeme soustředit na malou? Budeme mít dítě!“ Harmonicky působící pár se těší na adopci. Ale stačí jedno slavnostní oznámení, alkohol navíc, a divák vidí, že idylka je jen naoko. Ti dva mají problém. A k tomu se stane ještě něco, co vše jen zhorší…Sympatie publika se během sledování dost přelévají, tu k muži, tam k ženě, a zas naopak. Empatičtější divák nemá problém pochopit, proč se ti 2 tak chovají, uvědomuje si, že nic není černobílé. Jenže posléze zveřejněný příspěvek spustí nejen poprask, který vystaví oba partnery sílícímu tlaku, ale především definitivně zaseje semínko pochybností. Gradování rozkladu osobního i pracovního života, tříštící se vzájemná důvěra, podezírání, podrazy…a sám divák si není jistý, kde je pravda. Závěrečné rozuzlení pak vyvolává pořádně hořkou pachuť...Velmi zajímavé vztahové drama, navíc výborně podpořené skvěle pasující hudbou a hereckými výkony, dávám silné 4*. ()