Netvor bez tváře

(neoficiálny názov)
  • Veľká Británia Fiend Without a Face (viac)
všetky plagáty

V kanadském městečku je k nelibosti místních obyvatel postavena vojenská letecká základna se satelitním a protiraketovým systémem, jehož součástí je i atomový reaktor. Po nedlouhé době v městě začne docházet k záhadným úmrtím. Oběti mají společné jedno: dvě dírky v krku a v lebce žádný mozek. Policie spolu s majorem Jeffem Cummingsem (Marshall Thompson) z letecké základny se snaží najít a zničit neviditelného "upíra". (p6qwre)

Campbell

Dobrá prdel kde monstra jsou mozky s kukadlama jako mají šneci. Je to děsná kravina ale neuvěřitelně zábavná. Stop-motion je pěkné a ty mozky jsou strašný svině, závěrečná 20 minutovka je neuvěřitelně zábavná a likvidace mozků a jejich pozdější rozpuštění je hodně dobrý. Celkově film baví, rozhoduji se mezi 3 až 4*. Ale díky tomu že jsem moc nečekal dávám 4*. ()

ledzepfan

Nevím no, mě to prostě hrozně nudilo... Mozky jsou fajn, ale vše okolo je sterilní nuda kde průměrní herci navlečení převážně v uniformách chodí po sterilních interiérech a něco žvaní jen aby natáhli minutáž filmu alespoň na tu hodinku a čtvrt... Poslední -akčnější- čtvrtina je lehounce lepší, ale dojem z celku nezlepší.. ()

p6qwre

Velmi podařené sci-fi s velmi originálními monstry. Upíři v podobě neviditelných létajících mozků, vysávají lidem z hlavy - mozek. Nejedná se ale o žádné béčko. První 3/4 filmu jsou vcelku napínavé a závěrečná bitva s "mozky" je na svou dobu opravdu slušně udělaná.....Pozn: myslím, že není vůbec náhoda, že podobné mozky útočí na Zemi i o 40 let později v jedné z epizod Futuramy... ()

darkrobyk

Film, který ze všeho nejvíce připomíná béčkovou americkou produkci dané doby. Pomalejší rozjezd, kdy se řeší, co způsobuje smrt obyvatel městečka. A zatímco na vojenské základně tápou, vesničané hodlají vzít spravedlnost do vlastních rukou. Nejprve jsem se lekl, že půjdou s puškami proti vojenské základně, kterou ze smrti blízkých viní. Pak se ale ukázalo, že se hodlají přímo vypořádat s nebezpečím číhajícím v lesích mezi základnou a městečkem. Netvor je neviditelný (připomnělo mi to to Zakázanou planetu, 1956) a divák samozřejmě netuší, odkud se vzal. Je to mimozemšťan, nebo výsledek nějakých experimentů? To hledání je pak nejlepší. Poslední čtvrtina se přehoupne do akce, v níž postavy bojují o holý život. Triky poplatné době, ale kdo rád mechanické, neurazí ho. Pro příznivce postarších sci-fi hororů jistě uspokojivé. ()

raimi

Ukázku z tohohle obskurního kultu jsem někde viděl už kdysi dávno, a ihned jsem měl jasno, že tohle prostě musím vidět. No a nedávno jsem zhlídl video od Angry Video Game Nerda se slibným názvem "What's the Goriest Movie You’ve Ever Seen?", které obsahovalo pasáž o historii úplně prvních gore scén v kinematografii, a kde byl Fiend Without Face zmiňovanej. Tak jsem naznal, že už není proč otálet. Jako, je to padesátková béčková klasika- spousta mluvení, pseudovědeckýho blábolení, mužných hrdinů, krásných a emancipovaných žen, hrdinné armády a hlavně závěrečného zúčtování s beztvářným šmejdem, kde se skrývá veškerá pamětihodná zábava. ()