V Amsterodamu se blíží turistická sezóna a zdejší občané jsou vyděšeni sérií vražd. Pátrání po děsivém vrahovi se ujímá inspektor Eric Visser, ale jeho práce nebude jednoduchá. Obětí přibývá, náhodná svědkyně mluví o vraždící obludě, poblíž typických amsterodamských vodních kanálů je čím dál tím více nebezpečno a starosta chce výsledky. Film, který byl v našich kinech uveden v listopadu 1990, nám mj. předvede i většinu turistických atrakcí nizozemské metropole. (Anthony)

draxxi

Kdysi davno jsme na tomhle hororu byli s kamaradem nekolikrat v kine. Byl to vazne super film. Pisnicka ze zaverecnych titulku me nadchla a dlouho jsem ji pak shanel... Internet, mili mladi pratele, tehdy jeste neexistoval... A ted o vic jak 30 let pozdeji? Porad fajn, svizna kriminalka... Navic pro tento film vytvorili cesti vytvarnici jeden z tech super plakatu, na ktere jsme se tehdy vzdycky tesili.... jooo, nostalgie... 8/4/2021 72% ()

paber778

Poté, co jsem tenhle film viděla v kině někdy v 90. letech, jsem dost dlouho zdaleka obcházela poklopy kanálů a dodnes nemám ráda, když mě někdo chytá za kotník:-). I po letech je to kupodivu působivá podívaná, hlavně proto, že exteriéry Amsterdamu v mnoha filmech neuvidíme ()

kijkwijzer

Když se hororový thriller počátkem devadesátých let objevil v programu českých kin, byla to událost. Divák bývalého Východního bloku byl kosmopolitním městem hříchu nadšený. Amsterdam byl kultovnější než Londýn nebo New York. Londýnský East End měl legendárního Jacka Rozparovače, New Your zase Samova syna a klasik nizozemského hororu Dick Maas dodal amsterdamským grachtům sériového vraha v neoprenu. Detektivní příběh byl přesvědčivý. Zvuky potapěčského dýchacího přístroje, záběry z vodní hladiny na amsterdamské ulice a hausbóty a repetitivní monotematická hudba vytvořily dokonalý filmový dekor a iluzi v duchu tagline na českém filmovém plakátu „Dech, který přináší smrt. I dnešnímu divákovi se možná zalíbí exkurze do jedinečného Amsterdamu a stylu osmdesátých let a dech, který přináší napětí. Ve filmu má cameo roli i slavný nizozemský sloupkař Simon Carmiggelt a závěrečná skladba Loïs Lane se stala vcelku úspěšným radiohitem. ()

patho666

Fakt orginálne vraždy, hlavne scéna s mrtvolou visiacou z mosta bola pecka. Film však u mňa zrážajú priblblé humorné scénky, ktoré sa možno niekomu naopak páčia. ()

StandikK

Zvažuji mezi 3* a 4*. Film má docela spád, nejsou zde hluchá místa a nechybí ani napětí a zajímavý typ zabijáka. Takže volím 4*. ()