Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

Rudinsky

Keďže som videl Arnoldovu filmovú zbierku zostupne, musím sa jednoznačne prikloniť k štyrom hviezdičkám. Výborné sci - fi s inteligentným scenárom, ktoré Vás dokáže napínavo strhnúť do deja, s plnohodnotnou akciou a nezameniteľne svojskou atmosférov, ktoré majú všetky scifáky 90tych rokov, a ktorú už dnes skrz všetky tie intergalaktické digitálne efekty ťažko hľadať. Verhoevenov rukopis začína byť celkom jasný - jeho kamera je aj tam, kde by normálne byť nemala. Skutočne som sa pobavil, a Total Recall jednoznačne patrí do zlatého fondu tohto žánru nielen Arnoldovej filmografie. ()

Wally

Jeden z prvních filmů s Arniem, které jsem viděl a musím říct, že to sice nebylo až tak špatné, ale rozhodně jsem se nějak zvlášť nebavil a proto jen 3* ()

Benedygtus

Velke prekvapeni. Vice nez 20 let stary film(sci-fi), mi neprisel nijak trapny a naopak mel v sobe strhujici pribehovou linku a troufam si rict, ze i efekty. V te dobe z toho bezpochyb vsichni museli padnout na zadek jako nyni i ja. ()

Mistickzz

Vo svojej dobe fantastické sci fi, ktoré dokáže zaujať aj dnes, určite aj mladšiu generáciu. Film má svižné tempo, v pohode hrajúceho Arnieho, ktorý síce moc nehrá, ale aspoň pobaví, sexi Sheron Stone a zaujímavý príbeh. Som zvedavý na verziu z roku 2012. 80% ()

HiddenDragon

Jedna z klasik sci-fi s Arniem v hl. roli. Kolonizace Marsu, povstalci, tajemne alieni pozustatky a delnik Quaid, ktery ma v hlave lidove receno "bordel". Jinymi slovy stale citi, ze ho cosi k Marsu tahne, a kdyz nemuze premluvit manzelku ke stehovani, aspon se chce vydat na myslenkovy vylet a navstivi zazitkovou agenturu Rekall. Od te chvile je vsechno zlym snem. Nebo realitou? :) Filmy na motivy povidek P. K. Dicka jsou vyborne (Blade Runner, Minority Report) i prumerne (Next). Total Recall (podle "We Can Remember It for You Wholesale") patri k tem rozhodne kvalitnim a jedinym problemem u me je, ze ho znam skoro nazpamet, takze uz tak neocenim pointu. Kazdopadne na prvni zhlednuti to musi byt lepsi zazitek. Pribeh plny zvratu je povedeny, trikove navic i po 25 letech velmi slusne. Hlavne to ma ty typicke verhoevenovsky ujete masky a zrudicky a skvely ustredni hudebni motiv. Navic vzdycky pobavi ta Arnoldova prkenna rakouska vyslovnost :) "Fuck you!" v jeho podani zni spravne komicky :) ()

iXtr3m3

Jeden z míľnikov kinematografie (ešte si pamätám na seriál Filmové kúzla, kde boli rozoberané jeho triky), jeden z míľnikov Arnieho kariéry, Verhoevenova klasika, drsná, špinavá, pritom skoro komixovo alebo bondovsky ladená uletenina... Vždy si rád pozriem znovu... ()

cab

Delnik (jeste v dobre forme Arnold Shwarzenegger) zijici na Marsu na konci 21.stoleti se rozhodne pro nezvyklou dovolenou, ktera mu ma poskytnou chvilkove splneni snu o profesi tajneho agenta a naruc jeste vzrusujici manzelky. Jako napotvoru se vyvrbi problemy tykajici se jeho prave identity. Kultovka minuleho desetileti s dobre fungujcim scenarem. 85% ()

wosho

Opravdový klenot svého žánru. Vše je dokonale vyladěné. Režie, scénář, Arnold, pořádný rozpočet-prostě vše co potřebuje mýt takový typ filmu. ()

1860

Nejlepší Swarzennegger, co si budeme povídat, díky námětu a předloze.. Je to divný, ale ten film je opravdu ZAJÍMAVÝ, dokonce mi ani vyjímečně nevadilo hodně kulek.. Pokud máte rádi akční filmy, tohle je nutnost! ()

Peiper2

Docela dobré sci-fi se zajímavým nápadem. Dnes už to tak převratně nepůsobí, ale v době vzniku to asi byla bomba. Já jsem film viděl bohužel poprvé až teď a tak se mi občas některé triky a kostýmy zdály podivné. U filmu jsem se ale ani chvilku nenudil, protože je tu spousta dějových zvratů a akčních scén. Konec je sice trošku klišé, ale na druhou stranu proč ne... 75% ()

dopita

Akční klasika. Kdysi když sem byl eště ucho tak sem to viděl v kině a byl sem z toho celej pryč. A i po letech říkám, že to je parádní nářez. Je to asi poslední vysokorozpočtovej hollywoodskej trhák, kde se triky dělali poctivě postaru a ne digitálně. A rozhodně to není horší, spíš naopak, i když je film oddechovka, vypadá tak nějak reálnější. A Verhoeven si do filmu propašoval svoje tradiční nápady, jako např. mutantka se třema prsama (to byl asi Verhoeven v sedmým nebi), nebo takový detaily, jako když vojáci přepadnou klub a začnou střílet, tak se tam na krátkej okamžik objeví kráska v červených šatech s velkým výstřihem - kam asi myslíte, že dostala zásah? Prostě Verhoeven byl zase jednou ve formě, a natočil film, kterej je už dneska klasika. ()

Hanys_

Akční sci-fi klasika s Arniem v nejlepší formě a tehdy ještě ne tak známou Sharon Stone. Nedávno znovu zhlédnuto (tentokrát na dvd) a musím říct, že to je vážně nestárnoucí nářez se spoustou ultimátních scén, které mají sílu i po těch 20 letech.. ()

Rssa

Mám tento film hodně rád, byl to jeden z nejoblíbenějších filmů mého dětství. Hodně zábavná sci-fi z Marsu, ve které Arnie nehraje svou typickou postavu. Všechny ty drobnosti (vedlejší postavy, kostýmy, masky...) skvěle podtrhují zvláštnost a jistou ujetost snímku. Je tu takřka všechno. 80 % ()

POciSEM

Je Douglas Quaid tajny agent s vymazanou minulosti nebo porad sedi v Rekkalu na implantacnim kresle. Uz hezkou radku let se tuhle hadanku snazim rozebrat. Necetl sem povidku od Dicka a proto pro me tenhle majstrstyk nikdy neztrati svoje kouzlo. Pokazdy kdyz se na to podivam,objevi se nova teorie k zamysleni. S Predatorem je to pro me nejzasadnejsi Arnolduv kousek na kterej nedam do smrti dopustit ()

irigi

Arnoldovy opičky a hromady mrtvol moc nemusím, ale tady je předloha prostě tak silná, že je film skvělý i tak. Výborně vymyšlěná zápletka P. K. Dicka a parádní atmosféra. ()

F.W.Colqhoun

Smutná skutečnost remaku Total Recall se ukázala být elementárně přínosná. Když jsem minulý týden v kině míjel svítící baner se smrtelně vážnou tváří Colina Farrella, napadlo mne, že bych si mohl do pohody některého z letních večerů vpustit Verhoevenovu klasiku. Přestože jsem film na videu viděl přinejmenším desetkrát, ani tentokrát jsem nelitoval a rozhodně se nenudil. Frekventované komentáře v tom smyslu, že jde asi o nejlepší film s Arniem, jsou na místě. Výprava a triky působí po těch dva-a-dvaceti letech mile retro (o to větší ale některé z nich budí obdiv – scénu, v níž je odhalena Schwarzeneggerova podoba s tlustou ženskou jsem opět pouštěl na repeat). Mindfuck-zápletka žonglující s identitami nebyla, pokud pamatuju, na počátku devadesátek ještě zdaleka vyvařená polívčička a pobaví zejména scéna, v níž hlavní hrdina fluše pilulemi pomáhajícími „probudit se do reality“. Arnie, který dostává místy příležitost hrát, těmito pobídkami pyšně pohrdá a tlačí ke spokojenosti publika na pilu svého rakouského charisma, pohazuje kaskadéry jako loutkami (filmy s s opravdově fyzickými zápasy se už asi netočí) a pozadu nezůstávají ani slušné a zkažené ženštiny, které páchají násilí při každé jen trochu vhodné příležitosti; Verhoevenovo ztvárnění zabíjení (bodycount = 77?) není úplně pohodlné sledovat ani po těch drahných letech. Dá ještě někdo Paulovi šanci? ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)