Srdce v hokeji

Dokumentárny / Športový
Česko, 2003, 58 min

Národní tým bojuje se sovětskou mašinou o titul mistra světa. Vzpomínky hráčů i trenérů a záběry ze čtyř šampionátů (1972, 1978, 1985, 1992) v pražské Sportovní hale. (Česká televize)

Padme_Anakin

Nádherný dvoudílný dokument o hokeji, vyprávění začíná v roce 1933 a po pravdě jsem se vůbec nechytala, všechno pro mě bylo nové, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí.. Ten druhý díl už mi byl bližší (míněno časově), ovšem když se objevil Ivan Hlinka jako hokejista, valila jsem očka, znám ho totiž jako trenéra naší reprezentace.. Tedy jsem si doplnila další dílky do skládanky „náš hokej“..  Jedná se o velmi poutavé vyprávění, moc pěkně zpracované, báječně sestříhané, s láskou na svět přivedené a ta podmanivá atmosféra mě okouzlila.. ()

korok

Druhý díl naprosto parádního dokumentu mapujícího všech 8 mistrovství světa v hokeji, které uspořádalo Československo. 1972 zlato, 1978 stříbro, 1985 zlato, 1992 bronz - toť skvělé vysvědčení našich hokejistů z pražské Sportovní haly. Škoda, že v pořadí třetí pražský stadion, kde MS uspořádala již samostatná ČR - O2 aréna v Libni, už medaili nepřinesl. Ani v roce 2004, ani v roce 2015. Uvidíme, třeba se dočkáme v roce 2024. :-) ()