Lupin

• Francúzsko Arsène Lupin
Dráma / Krimi / Mysteriózny
Francúzsko / USA, (2021–2023), 13 h 6 min (Minutáž: 41–52 min)

Predloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, Vincent Furic (viac)

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin v moderním pojetí. (Netflix)

Recenzie používateľa bearmeedek k tomuto seriálu (3)

Lupin (2021)

Domníval jsem se, že půjde o jednotlivé zlodějské příběhy, ale je to jeden příběh o pomstě. Dále mě "účastníci zájezdu CSFD" postrašili, že po prvním dílu půjde vše kopru. Za mě tedy: Je potřeba se na věc podívat z druhé strany, ne od prvního dílu. První díl je jen úvod, laděný na chytré zlodějské akci, a samozřejmě vyvolává pocit, že takto to půjde i dál. Ale to provedení začátku byl jen bonus navíc, lahůdka a zároveň i uvedení do světa Arsena Lupina. Protože hlavním dějem je cesta za pomstou, na kterou nestačilo 5 kapitol, tudíž překvapil i otevřený konec. Není to totiž minisérie, jak jsem se domníval. Omar Sy je v této roli přirozený a moderní podání není obtěžující. Naopak je dílko na pohodu a zábavné. ()

Série 2 (2021) (S02)

První část mě bavila celkem dost, tato druhá na mě působila víc odfláknutě. Ne, že by se měnil děj, ale tahy na diváka byly místy ve smyslu: "ty seš stejně blbej, tak to strávíš". Ale pozor. Jen první 3 kapitoly (6,7,8), poslední dvě (9,10) byly opět ve stylu první řady, měly spád a takhle to mělo být od začátku. Ještě poznámka ke konci. Setkání Lupina na mostě se ženou a synem - jejich krátká konverzace byla srajda hodná minimálně staré Angeliky. ()

Série 3 (2023) (S03)

Třetí část je lepší, než celkem slabá druhá část. Děj je docela pestrý, obrazově pěkné. Původní sympatie k Assanovi už ale opadly. Sice všechno pěkně vysvětluje, ale časově by to nikdo nestíhal. Jeho soucit k matce, která ho v mládí opustila a ani si ji pořádně nepamatoval, za cenu ohrožení svých současných blízkých, byla magořina. V rámci vzpomínek se ukázalo, že už v mládí byl, i když ne dobrovolně, zlodějem. A v komplexním pohledu na tuto sérii vlastně ničím jiným není ani teď. ()

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

13.10.2021

Streamovací služba Netflix má nového krále. Stalo se jím jihokorejské drama Hra na oliheň, které za první měsíc vidělo zhruba 111 milionů domácností. Neuvěřitelný virální potenciál tak vyšoupl seriál… (viac)