Sestřih charitativního koncertu, který se konal 1. 8. 1971 v newyorské Madison Square Garden. Iniciátory akce byl exčlen Beatles George Harrison a indický hudebník Ravi Shankar. Výtěžek koncertu, který činil asi 15 milionů dolarů, byl určen hladovějícím obyvatelům Bangladéše, kteří byli postiženi válečným konfliktem s Pákistánem. George osobně kontaktoval všechny účinkující, bohužel se už nevyhnul nepříjemnosti v podobě povinnosti zaplacení daně za celý podnik, což značně snížilo celkový výnos. Záznam z koncertu vyšel na trojalbu, dokumentární snímek upravil do konečné podoby Saul Swimmer. (Robbi)

Beckett51

Silný odkaz, fantastická různorodá muzika (od nádhernýho úvodu Raviho Shankara a jeho mistrovství indické hudby přes jemné rockové balady ale i tvrdší blues-rockové George Harrisona a spol. až po folkové písně Boba Dylana, které definovaly tehdejší dobu a definují ji - bohužel - i dodnes) a neskutečná atmosféra. Pro mě určitě jeden z Top 5 koncertů, který kdy spatřil světlo světa. ()

Morien

Tak mě zase popadl strašný depres, že George už odešel a ostatní půjdou pomalu za ním. V poslední době při poslechu hudby zpívám vysokým hlasem a bojí mě u toho srdce. A stejně považuji hudbu za nejsvrchovanější formu umění. ♥♥♥ ()

Jirka_Šč

Určitým hendicapem bylo, že jsem až na píseň Blowin' in the Wind, žádnou skladbu z tohoto koncertu neznal. Počáteční Bangla Dhun Wah-Wah, hrané na citár, se mi líbilo, pak však přišlo několik dalších skladeb, které se mě až tolik nechytily. Mohlo to však být tím, že jsem skoušel sledovat přes den a naše dvojčata vyžadovala pozornost. Když je žena uspala, pokračoval jsem se sluchátky na uších a od okamžiku představování účastníků se mi už jen líbilo. Od kytary Erica Claptona, přes zpěv Leona Russela, bicí Ringo Starra nebo harmoniku Boba Dylana. Co však oceňuji nejvíc, je civilnost celé akce. Účastníci si na pódiu sundavají saka, upíjejí z plastových kelímků nebo plechovek, na místě dolaďují nástroje pro další skladbu a přitom vše ladí. Profesionální a současně přátelské a opravdové. Dávám plné hodnocení s tím, že je "trochu předplacené" a až se podívám podruhé, budu ho moci jen potvrdit. ()

• Pravým "otcem" akce byl indický hráč na sitár Ravi Shankar, který v polovině 60. let zasvětil George Harrisona do tajů indické hudby, a upozornil na tragédii Bangladéše Harrisona. (Robbi)
  • Pro Boba Dylana to byla první účast na pódiu po jeho těžké motocyklové havárii (1966). (Robbi)
  • Další umělci, kteří se koncertu zúčastnili: Leon Russell, Billy Preston, Jim Keltner, Eric Clapton, Ravi Shankar, Alla Rakha, Klaus Voorman, Jim Horn, Jesse Ed Davis a skupina Badfinger. (Robbi)