Jsme epicentry zemětřesení

(študentský film)
  • angličtina We Are Epicenters of the Earthquake (festivalový názov)
Krátkometrážny / Dokumentárny
Česko, 2020, 40 min

Půda je vyprahlá, stromy hynou, druhy vymírají, řeky vysychají. Zásahy člověka narušily rovnováhu ekosystému. Nenávratné změny budou mít zničující důsledky. Výlet mladého městského páru na venkov se stává podkladem ke spontánní poetické úvaze nad suchem v krajině a environmentálním žalem v člověku. Příroda přestala být místem odpočinku. Pohled na ni vyvolává úzkost. Schopnost artikulovat svůj smutek, ať prozaickým sdělením, či básní, se ve filmu o paradoxech ekologické uvědomělosti střetává s neschopností opustit své myšlenky a pocity, vystoupit z vlastní hlavy a proměnit slova v činy. (MFDF Ji.hlava)

Marze

Pivni filosofie. Ekocida. Party na dluh konci, nastal cas placeni uctu. Milujeme sve deti tak, ze jim to tady prozereme. K shlednuti na Dafilms.cz ()

Slarque

Studentský portrét environmentálního žalu aneb road movie s mladým párem básníků konce lidstva. Jsou mladí, třeba si to ještě srovnají v hlavách. Myslím, že autor má potenciál, natočit něco lepšího... Tohle je takový studentský průměr s ambicemi. ()

Kulda24

Film mi velice připomínal snímek Karel, já a ty. Má to filosofický přesah, který určitě neocení každý a hlavně ne každý bude schopen nad tímto přesahem strávit i pouhopouhých 40 minut. Mám rád čisté a reálné dialogy, které hloubají do samotných rozsáhlých témat. Ať už se jedná o lásku, vztahy, ekologii, či svět, já si to dokážu užít a vcítit se do toho, co se snaží hlavní hrdinové snímku předat. Zde to na mě ovšem oproti již zmíněnému filmu Karel, já a ty zafungovalo o chlup méně. 65% ()

xxmartinxx

Umím si představit, že pro tvůrce bylo hodně důležité ten film natočit a hodně pro ně znamená, ale to není vždy přeložitelné pro publikum. Nechci se tomu přímo smát, spíš tak trochu tápat, proč to bylo odevzdané jako studentský film, když to vypadá spíš jako autoterapie filmem, ve které není žádná atraktivita pro druhou osobu. ()