Opuštěný Mikey má sice jen 10 let, ale je schopný všeho. Vyvraždí celou svou rodinu, a aby zmátl policii, jeho čin připomíná vkrádání. Každá adoptivní rodina, ve které se Mikey ocitne, je zničená podobným brutálním způsobem. Když Mikeyho odmítne kamarádova sestra, jeho chování se stává neovladatelné a připomíná vládu teroru. (oficiálny text distribútora)

honzic

Docela dobrý horor, který kazí opravdu špatné herecké výkony a plno nelogičností. Nápad je super, ale šlo z toho vytěžit mnohem více. Hodnocení: 55 % ()

martins

Mikey 10 letý vraždící maniak, především libující ve vraždění elektrickým proudem, v roce 1993 opravdu dost brutální film na vhs. Když jsem to viděl po letech už to tak hrozivé nebylo, ale přesto stále solidní zábava. ()

antragus

Hrdě se hlásím k tomu, že jsem měl tohohle kluka vždycky rád, ač je to celé pochopitelně hodně uvalené a přitažené za vlasy. Minimálně nová maminka si to zasloužila, protože ve chvíli, kdy po mně jde malej harant s kladivem tak ho zmlátím tak, že se bude muset měsíc vznášet ve vzduchoprázdnu, aby ho nic nebolelo. Její zoufalou obranu opakovaným vyvoláváním jeho jména a útěkem bych neoznačoval jako nepravděpodoubnou, spíš jako smutný obrázek americké neschopnosti kohokoli nějak vychovávat, rozumějte dát přes držku, když je to nutné... I přes mnohé nelogičnosti a školácké chyby (Mikey by s tím zapalovačem a Molotovem v plynem zaneřáděném baráku nejspíš odstartoval jako první...) jsem se i poněkolikáté bavil a to je důležité. Jo a Josie Bissett je Josie Bissett, zvláště ve svých 22, že...:-) Ono pokud člověk sáhne po filmu, který je nazvaný dětskou zdrobnělinou jména, navíc má na obale nějaký obrázek a nějaký popis, tak nemůže čekat, že na něj pak z obrazovky vyskočí geniální umělecké dílo...:-) ()

uprchlice

Kombinace Michaela Myerse a Otčíma. Američani udělali takový experiment, který se naprosto vymkl kontrole. Co to mělo bejt? Snad vtip? No já nevěřila svým očím. Ukradli mi 90 minut mýho života. Začátek celkem zajímavý. Začalo se to rozjíždět, ale pak to najednou zabrzdilo. Z hororu se stalo nudné okecávání, špatně dialogy, herci šílení. Během filmu jedna ubohá vražda a to ještě blbym rádiem. A pak ta trapnost, kdy Mikey zapálí dům a on se pak jako zázrakem objeví ve dveřích. Nahodí úsměv debila a řekne tu trapnou větu. Šílený. Tenhle film mě zklamal. Měl teda navíc. ()

Nick321

Dám tomu filmu 4*. Samozřejmě má své nedostatky, ale zarážející mi přijde, jak je to všechno ve filmu proveditelné a že někde mezi námi může pobíhat víc dětí podobných Mikeymu. Koho by napadlo, že by rodinu vyzabíjel ten malý vystrašený kluk, co jenom náhodou přežil masakr? Docela bych ocenil i pokračování, kdyby ho tehdy tvůrci udělali, dnes už by to nemělo smysl. Btw, víte, že tento film byl dokonce zakázaný ve Spojeném království? ()

mdf

Sám doma,ale trošku jinak,vcelku rozkošný malý kluk,si trošku zadovádí......dospělá ženská se ani nebrání ,proti malýmu klukovi,dostane kladivem do ruky a vcelku to asi moc nebolí a jiné hlouposti,ale na ten rok natočení,to bylo alespoň trochu přímočaré. ()