Imawa no kuni no Alice - Season 1

(séria)
Japonsko, 2020, 6 h 24 min (Minutáž: 42–53 min)

endymion

Pokud se člověk nesnaží hlouběji zamyslet nad tím, jak to celé funguje, tak se na to dá koukat. Ale pokud to má člověk dokoukat, nesmí mozek vůbec zapínat. ()

zdeminem

Místy napínavé, ale logika a celková myšlenka totálně promarněná. Každopádně chápu, že je to podle asi komixové předlohy, takže proto hvězda navíc, jinak bych dal dvě. Kdybych skončil druhým dílem, tak by to bylo fajn. ()

MatyRock

Do poloviny série velmi kvalitní a napínavá podívaná. Druhá půlka sundá nohu z plynu a dotáhne se do neuspokojivého konce. Hry jsou ze začátku zajímavé, postupem času se ale stávají jednodušší a ztrácejí na atraktivitě. Herci jsou většinou fajn, jen občas jim to ustřelí do sebe parodující pozice. Relativně dobrá adaptace...7/10 ()

Jirkacek

Japonský seriál Imawa no Kuni no Alice jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, která jej uváděla pod názvem Alice in Borderland. Zaujal nás totiž krátký popis, který nám prozradil , že se mladík posedlý hraním videoher společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. Vypadalo to tedy hodně zajímavě a tak jsme seriál začali sledovat. Byli jsme vděčni za český dabing, který si myslím byl docela kvalitní a tím nám zjednodušil sledování dvou sérií, která měla každá osm dílů. Předešlu, že se nám líbila zejména ta první, což není žádným překvapením jako spíše pravidlem, ale ani ta druhá nebyla špatná. V první sérii z roku 2020 jsme se seznámili s trojicí kamarádů, která se po tajemném ohňostroji ocitla v opuštěném Tokiu a vůbec nechápala, co se stalo. Jednalo se o Ryōhei Arisu (Kento Yamazaki), mladíka bez práce posedlého hraním stříleček ve videohrách, jeho kamaráda a IT technika jménem Chōta Segawa (Yūki Morinaga) a barmana jménem Daikichi Karube (Keita Machina), kteří však byli záhy vtaženi do první hry. Jejich druh a obtížnost představovaly hrací karty, které hráči museli sbírat, tedy pokud hru přežili. Kdyby se her nezúčastnili, vypršelo by jejich několikadenní vízum a laserový paprsek z nebe by člověka zabil. Proto všichni lidé, kteří se v opuštěném města pohybovali, museli hry hrát, přičemž jich vždycky pravidelně několik zemřelo. Naši tři hrdinové naštěstí první hru zvládli a to zejména díky důvtipu Arisu, který zbytek hráčů dokázal vyvést ven z prvních vražedných místností. Jenže jak se v dalších hrách ukázalo, nebyli všichni tři předurčení k tomu, aby přežili. Docela mne to překvapilo, ale vzápětí se objevili noví hrdinové, kamarádi či spolubojovníci. Tou nejhlavnější byla horolezkyně Yuzuha Usagi (Tao Tsuchiya), která se prázdném Tokiu objevila krátce po smrti svého otce, kterého si hluboce vážila. V jedné z prvních her své síly spojila s Arisu a později mezi nimi přeskočila jiskra. Ve stejné hře se zamaskovaným střelcem se objevil tajemný, tichý a mazaný hráč Shuntarō Chishiya (Nijirō Murakami), o němž jsem nevěděl, co si mám myslet. Mladík a bývalý student medicíny se spojil s hráčkou jménem  Hikari Kuina (Aya Asahina) a společně se pokusili ukrást balíček karet, které nasbírali hráči na takzvané Pláži. Ještě se ale vrátím ke Kuině, což byla bývalá prodavačka oděvů Kuina a hlavně kluk, který změnil pohlaví, což jeho otec nepřenesl přes srdce a zřekl se ho, zatímco maminka ležela v nemocnici. Později se oba spřátelili s Arisu a Usagi, ale k tomu vedla trnitá a spletitá cesta. Na zmíněnou pláž po několika dílech dorazila Usagi a Arisu a setkali se zde s Agunim (Sho Aoyagi), silným bojovníkem a nejlepším přítelem Kloboučníka. Aguni ovládal ozbrojenou skupinu, která hrála také hry a počínala si v nich výborně, na druhou stranu se jich obyčejní obyvatelé Pláže báli. Kloboučník (Nobuaki Kaneko) desítkami hráčů obávaný dům objevil a pojmenoval ho Pláž, aby dal naději všem obyvatelům nové země. Hlavním cílem skupiny bylo posbírat všechny hrací karty dané hráčům za vítězství ve hrách a právě ty se pokusil ukrást Chishiya spolu s Kuinou. Postav v první sérii bylo daleko víc, ale snažil jsem se vyjmenovat ty nejdůležitější. Co se týče děje, tak nejzajímavější byly hlavně smrtící hry, které se od sebe hodně lišily a při jejichž vymýšlení bylo potřeba zapojit velkou fantazii. Hry mne bavily nejvíce, byly hodně napínavé a svým způsobem jsem obdivoval lidi, kteří je dokázali vymyslet. Přesto se tvůrci nevyhnuli hluchým pasážím, ale podařilo se mi je přežít. Mou pozornost také poutala skutečnost, jestli existuje z města cesta ven čili jaký je vlastně smysl her a co hráči dostanou za odměnu, pokud nasbírají všechny karty. Jak se na Pláži ke konci ukázalo, v první řadě hráči sbírali pouze karty s čísly a to si vynutilo pokračování a druhou řadu. Přesto jsem část odpovědí na moje otázky dostal, ale víc už prozrazovat nebudu. Málokterý seriál mne tak zaujal a už dlouho jsem se netěšil tak moc na jeho pokračování, čemuž odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, první řada vražedného seriálu Alice in Borderland ode mne získala pět herních hvězd *****. () (menej) (viac)

Mr.HahaHihi

Bohužel mi není už 15 let, nejsem panic a hry už taky nehraji, navíc to je celé blbé jak tágo a táhne se to jak pracovní týden. To že se tam ve velkém chcipa a cáka tam ve velkém krev fakt nestačí. Vlastně ani ty hry nejsou kdo ví jak zajímavé a hrdinové jsou banda nesympatických kreténů kterým ani nevím proč bych měl fandit, snad jen Aguni mi byl sympatický, protože mi připomínal týpka se kterým jezdím do práce. Celé to je vlastně tak tak dostatečně zábavné, ikdyz se trochu stydím že jsem se na to v půlce nevysral. Další sérii tedy píchám. ()