Imawa no kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

Recenzie používateľa Yoshitsune k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2020) (S01)

Tohle propadnutí králičí norou, trpí přesně tím, co každé druhé anime, které pracuje s podobným scénářem. A jelikož se v tomhle směru, považuji za docela ostříleného harcovníka, tak byť mně seriál i relativně bavil, tak až na jednu věc, mně něčím výrazným nepřekvapil a k té věci, se později dostanu. Teď je čas podusit hlavního hrdinu, který je přesně jako ty stovky jemu podobných, které sem měl možnost vidět. Víc klišoídní už být nemohl, je to génius, který však místo toho aby někde uplatnil svoji inteligenci, tak hraje hry a fláká se svými dvěma kámoši. Existuje velice malé množství seriálů, které pracují s podobným tématem a mají hrdinu, který je akceptovatelný a tenhle to rozhodně neni. Vývoj hlavní hrdiny, je minimální a až do konce, mně něčím nepřekvapil, ale o to víc mně bavili vedlejší postavy, které sice dostali méně prostoru o to víc, mi byli sympatičtější. Polovina z nich sice zemřela, ale o to víc sem si jejich linku, dokázal užít a taky sem si dokázal užít ony hry, které byli originální, napínavý a když sem dokázal, přijít na řešení dřív, než postavy, tak mi to lehce polechtalo ego. Zajímavý faktem také je to, kdo všechno propadl, onou králičí norou, sou to lidé na pokraji společnosti a to z různých důvodů, takovýhle lidé v normálním světě nikomu chybět nebudou a proto byli vybráni do téhle hry, ale to jenom můj osobní postřeh. Nicméně, jak sem ze začátku napsal, jednu věc, bych považoval za příjemný plot twist a ten se odehrál v osmé epizodě a jedná se o to, že sem od základu přehodnotil názor, k jedné z postav, je škoda že seriál takovéhle věci nenabízel častěji. Ale abych to shrnul, tyhle seriály, ať už animované a nebo hrané, mají dva podstatné problémy. Ten první je, že přesouvají hlavního hrdinu a další lidi, do nějaké alternativní reality a nebo jiného fantasy světa, který je jako jejich oblíbená videohra, je velice těžké to brát vážně, když se v tom světě získáváte nové úrovně za zabíjení monster a plnění úkolů. I když v tom světě platí pravidla typu "zemřeš tady, tak zemřeš i v reálu" tak mně osobně tohle vždycky dělalo problémy, to brát vážně a existuje jenom pár seriálů, které vybočují z tohohle šedivého průměru. Druhá a snad ještě víc podstatnější věc, kterou už sem zmínil, je hlavní hrdina, který v reálném životě je nula a teprve v tom alternativním/video herním světě pozná sám sebe, přátelé, holku atd, s takovým hrdinou je velice těžké se ztotožnit a uvěřit mu v průběhu, onu proměnu na největšího alfa samce, který místo párátka používá meč. A jestli tohle bude číst někdo od Netflixu, zkuste z adaptovat Ousama Game aka King's Game, koncept je podobný tomuhle, ale je to mnohem víc napínavější, hororovější, uvěřitelnější a příběh si umí udržet určitá tajemství až do velkolepého finále. Myslím si, že King's Game, je pro Netflix jako stvořený, tak snad jednou to jednou vyjde. ()

Season 2 (2022) (S02)

Alice in Borderland je přesně ten typ seriálu, který mám rád a úplně v pohodě, bych si ho dal do topky, dal bych mu plné hodnocení a hřál by mně pocit, že mám v oblíbených seriál, který je prostě geniální. A on je geniální, první sezona mohla/může působit lehce nesourodným dojmem, ale s druhou sezornů, se ta první jeví tak nějak víc jasněji a vše v první sezoně teď dává smysl. Hry ve druhé sezoně, sou víc takové originálnější a to hlavně díky králům, který těm hrám šéfují a žádná z těch her neni jako ta předchozí či ta následující, sou originální, sou napínavé a musí na ně jinak, než na ty z první sezony. A akční stránka je zde úplně špičková, od naháněček, až po Gun-fu a v tomhle směru, seriál v sedmé epizodě doslova expoluduje. Ten konec, to vysvětlení, je super, dává to smysl, je v tom mystično, ale zároveň jakýsi nádech té reálné možnosti a hlavně je to uzavřené, zhruba na stejno končí i manga, takže tvůrci tady nemusí mít třetí sezonů a nebo taky mohou, protože ten konec je uzevřený, ale zároveň je tady možnost, že neni. Jak píšu, je to geniální a ať si to přeberete jakkoliv, tak se vám dostane uspokojivé odpovědi. Co se musím ocenit a hodně vyzdvihnout je herečka Tao Tsuchiya, ona funguje o tolik lépe než hlavní hrdina, její vývoj, její důvody proč zůstávat v zrcadlovém světě a pak z něho utéct, sou o tolik uvěřitelnější a logičtější, než ty které má hlavní hrdina. A teď se dostáváme k jádru problému a tím je hlavní hrdina, která už v první sezoně, roli mučedníka jel na plné obrátky a tady se už z něho stává regulerní rohožka, protože velkou část toho všeho, on prožije na zemi, kde fňuká. Nevím, jestli je to takhle i manze, nebo jestli ho tvůrci zde nějak upravili aby působil lidštěji, ale boha jeho, on všechny nabudí, pak něco nevyjde a on si lehne na zem, kde si zoufá a jakže by měl umřít, zatímco všechni ostatní bojují, krvací, trpí, doslova trpí ve všech směrech a ohledech, a on si hraje na ublíženého. Ano v osmé epizodě, je hlavní hrdina fakt na pěst. Nic proti herci Kento Yamazaki, je to výborný herec, ale ta postava kterou hraje je prostě špatná, hodně špatná, ale nejvíc tím trpí Yuzuha Usagi, která má opravdu ráda hlavní hrdinu, ale ten jejich vztah je toxický, toxický z jeho strany, protože on ji prostě táhne dolů. Ale všechny ostatní postavy sou super, sou výborně napsaný, zahraný, jejich motivace je skvělá.....až tedy na Niragi-ho je to zmrd, ale jinak všichni sou skvělý, i Pikový král aka Bůh války. Hodně mrzí, že ten seriál trpí jenom jedním a však vážným problém, kdyby hlavní hrdina se trochu pochlapil, tak bych dávál pět hvězdiček, ale takhle ne. A né, nechci po něm žádného Ramba, však proměna hlavní hrdiny ať už v All of Us Are Dead a nebo v Hra na oliheň, je uvěřitelná a nelze v tomhle směru nic vyčíst a že si také projdou peklem. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD