Imawa no kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

Recenzie používateľa Karbos k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2020) (S01)

První série předvede doslova pohlcující začátek, který vás nechává v naprostém vakuu a hlava vám šrotuje o sto6. S tím, jak se některé věci postupně vyjasňují ale hlavní pointa ani o píď, může se někomu zdát, že ztrácí seriál na kouzle, protože to diváka může začít deprimovat. Samotné hry jsou ale řešeny celkem originálně a některé postavy začínají být vcelku brzo sympatické, což je pro vcítění se do děje zásadní, poněvadž Evropské publikum s tím u asijské produkce mívá často problém, včetně mě. Závěrečný dort pejska a kočičky, jako vyvrcholení, měl teda až přespříliš pater i chutí a ne všechny mně teda chutnaly. Celkově šlo ale o slušnou jízdu podpořenou solidním scénářem a druhé sireii dám šanci. ()

Episode 1 (2022) (S02E01)

V první půlce to vypadá, že tvůrci mají v plánu rozjet druhou sérii tím, že nám naservírují tuctový jatka s honičkama v autech a pobíhání na ulicích, takže už po prvním půlce jsem začal uvažovat, jestli s tím budu ztrácet další čas. Předešlá série měla aspoň určitou nápaditost a originální prvky v rámci některých her. Tohle ale prostě nemělo žádný scénář, hrdinové nám tu jen pobíhají po ulicích mezi popravovaným komparsem a pak, jako vyvrcholení přidají prachsprostou auto honičku, jako vážně ? Druhá půlka začíná natahovaným dialogem o ničem, pocit marnosti tedy nadále přetrvává. V závěru, pak přišlo nalákání na druhou hru a rozhodl jsem se, že druhý díl ještě zkusím. Jestli ovšem i druhému bude chybět scénář, tak papá. ()

Episode 2 (2022) (S02E02)

Tak bohužel ani druhý díl mě nepřesvědčil. Vzhledem k tomu, že je tu jedna hra roztrhaná do 3 dílů, což zjistíme až na konci druhého dílu, odmítám na tuhle ojebávku tvůrců přistoupit a na třetí díl už nedojde. Protože s tímhle tempem je jasné, že bych se u toho nudil a tvůrci by hezkým obalem akorát maskovali jeho břitký obsah. Nejspíš si rovnou pustím poslední díl, protože všechno předtím bude jen natahována vata, plná epizodních postav, připravených ve správný čas zhebnout a něco zásadnějšího se dozvíme až v díle posledním. Kde jsem si jistý, že opět uvidíme otevřený konec a v něm naše dva hlavní hrdiny jistojistě živé a dravé a víc netřeba. Čestně ale musím přiznat, že hodnotit budu pouze shlédnuté epizody, nikoli sezónu jako celek. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD