Hannes Fuchs (Aleksandar Petrović) sa po smrti syna rozhodne radikálne zmeniť život. Opustí post bubeníka v kapele a stane sa učiteľom v nápravnom väzenskom zariadení pre mladistvých. Spočiatku má byť asistentom odchádzajúcej učiteľky Elizabeth Berger (Maria Hofstätter), postaršej nonkonformnej experimentátorky so zverenými osudmi vrátane toho svojho. Ich súhra nie je jednoduchá a dramatizujú ju i odlišné názory na potreby a vzťah k skupine mladistvých delikventov. Vyčleňuje sa z nich Samira (Luna Jordan), zaistená z dôvodu útoku na otca, ktorý skončil v kóme. Pôvodom iránsky režisér Arman T. Riahi predstavuje vo svojom filme multikultúrnu spoločnosť, zastúpenú postavami z Balkánu i Blízkeho východu, ktoré bez výstrahy a poučenia o stratégiách a taktike prežitia narážajú na neviditeľné mantinely. Hannes je učiteľom, ale zároveň i pozorovateľom, ktorý si sám musí ujasniť hranice pravidiel a konvencií. (Art Film Fest)

claudel

Tematicky rozhodně zajímavé a aktuální, resp. možná i další dvacet až třicet let aktuální. Tahle sociální-psychologická dramata mám rád. Jen jsem postrádal trochu silnější scénář, práci dramaturga a lepší ukotvení příběhu. Po slibném začátku se děj rozbíhá do všech stran a spousta linií zůstane ve slepé uličce, nevysvětlena, nevyřčena. Možná se jedná o záměr tvůrců, mně však takový styl úplně nesedl. Po dlouhé době opět Sibel Kekili, ta mě naopak potěšila. ()

Detektiv-2

Silné téma, kvalitní zpracování a především výteční M. Hofstätter a A. Petrovic. Prostředí působí velmi reálně a chladně. Z odhaleného osudu Samiry běhá mráz po zádech. Charaktery hlavních postav jsou velmi dobře vykresleny a ač sleduje škálu mladých vyvrhelů společnosti, máte potřebu jim fandit, stejně tak jako jejich učitelům. Vše skvěle doplněno dobrou hudbou. ()