Gumihodyeon

• Južná Kórea 구미호뎐 (viac)
TV spot

Lee Yeon (Dong-wook Lee) je bájná bytost tzv. gumiho nebo-li devítiocasá liška, který se vzdal vysoké pozice horského ducha, aby duše ženy, kterou miluje, mohla být reinkarnována. Už několik stovek let ji hledá a jako trest musí sloužit jako strážce pořádku mezi ostatními liškami a lidmi. Nam Ji-ah (Bo-ah Jo) je televizní producentka posedlá vším nadpřirozeným, kterou v dětství při zvláštní nehodě zachránil právě Lee Yeon a od té doby je odhodlaná ho stůj co stůj najít. Potřebuje totiž s jeho pomocí zjistit, co se stalo s jejími rodiči, kteří při oné nehodě zmizeli. Lee Rang (Beom Kim) je krutý bratr Lee Yeona, který je odhodlán bratrovi neustále znepříjemňovat život. (kklepkaa)

Recenzie používateľa CaladanChmur k tomuto seriálu (2)

Gumihodyeon (2020)

Mě osobně vadil casting...Děj byl opravdu v pohodě a všechno tak nějak do sebe po zapadalo ( po Korejsku, samozřejmě). Ale ten casting byl opravdu špatný. ()

1938 (2023) (S02)

První série mi přišla spíše průměrná a i když měla docela spád, tak mi nepřišla ničím výrazná. Ale tahle druhá série, to jsem opravdu valil oči jak se to kvalitativně posunulo směrem nahoru. Skvělé nápady, zpracování a i celková promyšlenost a vůbec komplexnost příběhu.  Sice se tam čas od času slabší místa našla, ale v podstatě zanikla v té hromadě toho pozitivního. Za mě absolutní spokojenost a hodnotím to velmi vysoko. 85% za zážitek + 5% za ten nečekaný posun a změnu přístupu oproti první sérii. Čili 90%. ()