Bill O’Dea: Houbomil

Réžia:

Al Butler

Kamera:

Al Butler

Zatímco se v Česku hub nebojíme, Irsko a Velká Británie jsou zeměmi fungofobními. V tamních lesích ovšem můžete narazit na jednoho houbomila, který vás s radostí provede fascinujícím světem mykologie. (Academia Film Olomouc)

ABLABLABLA

Viděno na AFO 2020 online. Krátký lehký dokument s krásnými záběry na houby a les, který stučně a jasně obeznámí o houbách. Jak tu jsou už 2,3 miliony let a přežily co spousta živočichů a flory ne, protože nepotřebují fotosyntézu. Jak je jich 500 000 tisíc druhů, ale dokážeme pojmenovat jen 150 000 z nich. Jak máme my lidé obdobné vztahy s houbami jako stromy. A nejvíc šokující, že UK a Irsko se mimo žampiony bojí hub a většina z nich je nesbírá a nevěří jim :O Čili dobrý tip, kam na houby :D ()

PhillM.

Spíš takové houbové problesknutí do světa houbového nadšence, který správně uznává, že část Evropy (především západ) je hobofobní a část houbofilní (především východ). Viděno v rámci festivalu AFO 2020 (online). ()

Marze

Dozvěděl jsem se i nové informace. Houby miluji. Ty václavky z pařezu jsem měl nutkání otrhat a naložit do kořeněného láku. ()

Stanislaus

(AFO 2020) Krátká, informačně stručnější, avšak hudebně hezky podkreslená jednohubka ze světa hub, jež jsou pro nás, Čechy, něčím naprosto běžným, zatímco na Britských ostrovech se na ně dívají "přes prsty" jako na něco nebezpečného, což mě osobně celkem překvapilo. ()

roorybacky

Výtečná jednohubka, která během pouhých pěti minut dokáže říct velmi mnoho - namotivovat k lepšímu chování vůči planetě Zemi a rovněž lehce pohladit po duši. ()