Záchranáři na základě tísňového volání na linku 911 často vyjíždějí k paranormálním jevům. Hovoří o zvláštních setkáních s přízraky, pohybujících se předmětech, vznícených objektech či hučících motorech ve sklepě, o vyděšených obětech popisujících nepříjemné kontakty s duchy původních obyvatel domu nebo příbuznými, kteří zemřeli za podivných okolností, a někdy za nimi hledají viníky vzniklých požárů. Speciálními přístroji mnohdy na místech naměří vysoké hodnoty nevysvětlitelné energie. Dokumentární seriál popisuje skutečné příběhy policistů, hasičů a záchranářů, kteří se s těmito úkazy setkávají v první linii. (Kino Svět)

Magika82

Když už hodnotíme, měli bychom vždy alespoň dodat opodstatnění naší kritiky. To zde opět neplatí pro 99% filmových kritiků. Dovolte mi tedy divákům osvětlit důvody pro mé hodnocení seriálu plnými 100%, kterými obvykle šetřím více, než-li Šafránem. Autentičnost, spolehlivost a důvěryhodnost svědků z řad policie, záchranářů, hasičů. Celkové zpracování takto citlivého tématu, které je na hony vzdálené většině i filmových snímků natočených podle skutečných událostí. A to jednoznačně v kladném slova smyslu. Zároveň, a zde zcela subjektivně dodávám, bych přiměla  produkční a filmové společnosti k odstranění právě tak rozhodujícího označení mnohých filmových snímků jako: Natočeno podle skutečné/skutečných události/událostí. Ač taková snaha již proběhla po uvedení snímku jako byl Paranormal activity, stejné společnosti jej obešly pouhou lehounkou úpravou: Natočeno podle aktuálních událostí. Zcela zmatečné, mystifikující a záměrně diváky klamající označení. Pakliže k daným událostem nedošlo, není dochován důkaz, nejsou-li doložena nezávislými svědectvími, pak na takové označení pozbývají veškerý nárok. ()