Pokolení

• Veľká Británia Kindred

Když její přítel Ben zemře při nehodě, těhotná Charlotte (Tamara Lawrance) se zhroutí. Probudí se v Benově odlehlém zchátralém domě, kde žije jeho panovačná matka Margaret (Fiona Shaw) a majetnický nevlastní bratr Thomas (Jack Lowden). Oba se chtějí o Margaret postarat, alespoň dokud miminko nepřijde na svět. Zármutkem sužovanou Charlotte zde stále častěji pronásledují vidiny, které jsou pravděpodobně způsobeny těhotenstvím. Vize jsou ale čím dál intenzivnější a naléhavější a Margaret brzy pojme podezření, že se rodina snaží ovládat ji i její nenarozené dítě. (HBO Europe)

*CARNIFEX*

Ľahkým twistom to padá do otrepaného námetu psycho tyranie, pričom najväčším problémom je realizácia myšlienok, kedy samotný snímok v rámci žánru vlastne ani nemá čo ponúknuť. Celý čas som čakal, že sa budú veci gradovať, ale tak nejak to stále kolísalo medzi nudou a absolútnym, emocionálnym priemerom. Nie, nedá sa úplne tvrdiť, že by bola druhá polovica vyslovene nezáživná, sem tam sa niečo predsa len udeje, no nie - nie, tento "Kindred" dieru do hororového sveta veru neurobí. Záver potešil, a preto tá druhá .. ()

Morholt

Rozjeté to nebylo vůbec špatně a i když mi ta holka občas lezla na nervy, spokojený jsem i s herci, zejména s Fionou Shaw. Jenže ten avizovaný psychoteror se vůbec nestupňoval a nikam nevedl. Těhule byla prostě zavřená a zdálo se jí o vránách a o koni. A upřímně řečeno moc jsem nepochopil, co těmi sny chtěl básník říci, protože z mého pohledu tu byly úplně zbytečné. Každopádně přibližně v polovině mě to pomalu přestávalo zajímat a něco dít se začalo až v závěru. Ale ani konec mi nepřišel moc uspokojivý. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc. 35% ()

J*A*S*M

Neurážející dramatický "psychoteror" o těhotné ženě, kterou rodina jejího zesnulého přítele de facto uvězní na svém venkovském sídle. Film chce držet diváka v nejistotě, zda jde oné rodině o něco zlého/kriminálního/satanského, anebo má pouze tak trochu chorobnou starost o to, aby si paní těhotná bez dozoru neublížila (její matka totiž byla psychicky nemocná). Z toho vyplývá, že ten zmíněný psychoteror je velmi light, po většinu stopáže až skoro neexistující. A to je ve zkratce hlavní problém jinak neurážejícího snímku. ()

pornogrind

Očekával jsem od filmu asi něco víc než otřepanou zápletku hodící se akorát tak do TV filmů. Co se týče příběhu tak opravdu nejde o nic originálního. Prostě klasický drama s trochou lehčího psycho teroru. Jediný co lze na filmu ocenit pozitivně je práce kameramana, kterej vytasí i pár hravejch(nikoliv však originálních) záběrů. Jinak jsem na snímku nenašel nic co by stálo za větší pozornost. Ale pokudsi někdo vyloženě libuje v klasických TV zápletkách tak to může zkusit. Podívat se na to sice dá ale za sebe radím zkuste raději nějakej jinej film. Tady nic novýho a dlouho zapamatovatelnýho neuvidíte. ()

SpicyNugget

Charlotte a Ben zjistí, že čekají dítě, a tak se hodlají se odstěhovat daleko od Benovy matky a bratra. Jenže Ben se při ošetřování koně smrtelně zraní a umírá. Charlotte se zhroutí a probudí se v sídle paní Dursleyové. S jejím synem vypadají, že mají o ni strach, proto ji nepustí ani k lékaři, jenže po nějaké době se to už Charlotte začne pozdávat, začne mít děsivé vize a má pocit, že ji doma drží násilím. Oni ale argumentují její matkou, která byla taky psychicky labilní, proto ji chrání. A teď kdo má pravdu? Jsou to fakt šílenci? Proč jí nedovolí jít k lékaři? Proč ji při útěku k nejlepší kamarádce tato hodí zpátky před barák? Opravdu není  Charlotte ten labil? Já myslím, že od každého něco… Vymyšlené to bylo super, i když mě to místy nudilo. Na odpovědi na všechny otázky jsem fakt musela vyčkat až do úplného konce. Hlavní herečka mi byla nesympatická, nemůžu si pomoct, celé to táhla Fiona Shaw. Ale koukat se na to dalo. ()