A Werewolf in England

Člen obecnej rady a jeho väzeň hľadajú útočisko v odľahlej dedinskej krčme, bez toho, aby vedeli, že sa v okolitých lesoch potulujú hladní vlkolaci a sú pripravení sa nažrať. (Slavigrom)

ricci.s

Charlie pritvrdzuje. Scenár tradične nula, herci podľa očakávania nič moc, a s rozpočtom si tvorcovia veľkú hlavu ako vždy nerobili, no na druhej strane som cítil tak obrovský fanúšikovský zápal, ako už dlho nie. Niekto môže namietať, že masky patria kamsi do minulého storočia, no ja v tom vidím poctivú prácu, ktorá sa oplatila. Krvi a gore je maximum, humoru taktiež (vrátane toho fekálneho), film je nabitý akciou, a áno, je to tak debilné, až je to dobré. Neočakávam, že inteligencia hororov tohto režiséra sa niekedy vyšplhá do kladných čísel, ide len o to, ako sa k tomu divák postaví - a kto sa nad to nedokáže povzniesť, nemusí sa ani namáhať. Podľa môjho názoru najlepší Charlieho film. Viac už do toho dať nemohol. ()

darkrobyk

Gotický horor se odehrává z větší části za bouřné noci v rozlehlém panském domě uprostřed lesů. Když sem dorazí muž odsouzený k popravě se svým doprovodem, netuší, jaké hrůzy tu prožije. Zdejší majitelka totiž s pomocníkem porcuje hosty a dává je vlkodlakům. Zní to lépe, než vypadá. Většina hereckého ansáblu mručí nebo šišlá a vypadá, jako by je posbírali v sanatoriích pro choromyslné. První polovina filmu je neskutečně užvaněná a mohla by se odehrát na divadle, čekání na vlkodlaka se zdá nekonečné. Pak se ale vše rozjede a smrt pořádá hody. Useknutá hlava, ruka, naporcovaný kočí, vydloubnuté oko, hlava vyrvaná i s páteří a k tomu stříká krev. Na legračních vlkodlačích maskách je nejsměšnější fakt, že nedokážou otevřít hubu, a tak vlkodlaci jen mlátí pařáty okolo sebe. OK, jedna scéna se zákusem je, ale taková...no...bez záběru na otevírající se čelisti. Samotný boj vlkodlaků s osazenstvem se přehoupne do roviny komedie, a když dojde na epizodu s ručkou šmátralkou, nelze si nevzpomenout na Ashe z Evil Dead. Z původní jedné * jsem to tedy vytáhl na tři, anžto v poslední čtvrtině jsem se fakt bavil. Místo zabitých vlkodlaků se po zemi válí nazí chlapi, u služky se na to ale nějak zapomnělo... Nechybí chuťovka v podobě kálejícího vlkodlaka na dva ubožáky. V řadě scén je velmi pěkný vizuál dýchající pravou gotickou atmosférou. Doporučuji jen těm, co se chtějí u hororu zasmát a mají rádi ztřeštěnosti podobné Armádě temnot (1992). Je to hodně crazy.... ()

*CARNIFEX*

Ja fakt nechápem, ako môže niekoho toto baviť. Už len ten titulok znie, ako nejaká lacná prostitútka z odpočívadla pre kamiónistov, pričom samotný obsah je tak tupý a trápny, že musíte mať naozaj minimalistické požiadavky, aby Vás toto nadchlo. Veď už len v porovnaní s filmami, ktoré dosahujú aspoň nejakú kvalitu, je doslova urážka velebiť takúto amatérsku kokotinu, ktorá spatrila svetlo sveta z čistej recesie. Toto nemôže nikto myslieť vážne. Jedna za ... kurva Ja ani neviem vlastne začo, ale klobúk dolu pred tými, čo tu nájdu niečo pozitívne. ()