Sseochi

Mysteriózny / Thriller
Južná Kórea, 2020, 10 h 1 min (Minutáž: 59–62 min)

Speciální armádní jednotka v demilitarizovaném pásmu mezi Jižní a Severní Koreou pátrá po příčině náhlých útoků a zmizení nejen z řad vojáků, ale i civilistů z nedaleké vesnice. Odkrývají přitom více než dvacet let staré tajemství, které se odehrálo na tom samém místě. (mrtvej pes)

mrtvej pes

Armádní akčňák, kde se jihokorejská jednotka v demilitarizované zóně potýká kromě Severokorejců i s dosud nepoznaným nebezpečím a ze kterého se cca za půlkou stane spíš politicko-rodinné drama na motivy "Rodinná pouta potkávají prezidentské volby". Dlouhé odklony od původní myšlenky a nedostatek vývoje ohledně viru (byl to vůbec vir? rip) mi tříštily pozornost na úplně tenoučká vlákénka, až jsem zapomínala, co se vlastně v posledním díle stalo, kdo je kdo, kde to vůbec jsem a na čím zadku to sedím. ()

jarah

Seriál, ktorý vo mne dokáže vyvolať takúto búrku pocitov a emócií nemôžem hodnotiť horšie ako plným počtom. Celý čas som mala zovreté hrdlo a roztrasený žalúdok. Veľmi dobre spracovaná téma. Ak tam boli slabiny, ja som si ich nevšimla. Výborné herecké výkony. Napriek tomu je to seriál, ktorý by som nezvládla sledovať ešte raz. Srdečná vďaka Ainny za titulky. ()

ainny

Je mi jasné, že "odborníci" a rejpalové najdou na seriálu hromadu much. Ale mě to neskutečně bavilo, občas jsem zapomínala dýchat a všechny souvislosti se odkrývaly tak, jak to mám ráda. Moje fantazie jela na plné obrátky a konec byl přesně takový, jaký jsem si vysnila. Pro mě třetí nejlepší seriál letošního roku, který jsem překládala a který má bonus v tom, že je plný neokoukaných tváří. Pustila jsem si ho na základě článků a fotek a intuice, že do toho prostě musím jít, mě nezklamala. ()

Andrea1717

Nie som priamo milovník týchto armádnych záležitostí a ožívajúcich príšer ale po pár dieloch ma to zaujalo, dej sa dostával hlbšie do postáv a začal byť zaujímavý. To že sa to ku koncu zvrhne na taký doják som naozaj nečakala ale v podstate ma to bavilo aj keď niektoré scény som ani poriadne nevidela, lebo som sa na ne dívala cez prsty :-) ()

Tipko

Tento kórejsky seriál upútal riešením politických, vojenských  či rodinných vzťahov a tiež vedeckého výskumu. I keď si myslím, že pointa s akýmisi nadľudskými schopnosťami pôsobením rádioaktivity je hlúposť, predsa seriál podal dosť obstojne herecké predvedenie. Trošku som tam videl aj náznak súčasného korona víru, plandémie a tiež pseudo východisko z nej tzv. "vakcíny". ()