Barbaři

Nemecko, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (viac)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

BDups

Nemám k tomu moc co říct, na scénáři se nedalo nic moc zkazit, když je to podle skutečný události. Díl navíc nebo delší stopáž posledního dílu by tomu neuškodila, protože otevřenej konec uplně nechápu, jelikož neni jedinej důvod, aby byla druhá série. Herecký výkony asi ok a uplně nemám co vytknout, ani co pochválit. ()

BigJohn02

Vůbec to nebylo špatné, až na ten poslední díl, kde bitva probíhá na pozadí příšerně patetického Arminiova filosofování. Dalším zklamáním bylo to, že to příšerné hovno Segestes se ve zdraví dožilo konce série. Naopak kladem bylo obsazení Thusneldy - ono najít pohlednou Němku není žádná prdel, takže tvůrci museli sáhnout po herečce s francouzskými kořeny. ()

Majez

No doprdele. Tech par dilu jsem sjel za jeden den. Mam rad antiku, Recko, Rim a tady bylo vsechno. Vyprava paradni, barbari barbarsky, hrdinka sukatelna (sorry koukatelna) a posledni dil, mega. Dam si to za par mesicu znovu. Ted musim dokoutat Spartaka a mezitim si pustim Gladiatora. Ten ty Germany sic vypraska, ale zase ty jeho bitky v arene, to me bavi. ()

raininface

Aspoň někdo dal těm namachrovaným Římanům pořádně na prdel. Císař Octavianus Augustus obcházel ještě týdny po bitvě palácem, bil hlavou do zdi, rval si vlasy a křičel: „Vare, Vare, vrať mi mé legie!“ ()

Frankie86

Čumím na ty germány a nemůžu se zbavit pocitu, že jim za stanem stojí Mercedes či BMW v plné palbě. Některé scény jsou až komické. K tomu ty dokonalé účesy, čisté hadry... Stejný shit jako seriál Vikingové. Pokud jste milovníci historie, tak to nesledujte, protože se mentálně poblijete. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /typický americký styl děje a zase skákání v něm zpátky, naštěstí ne moc často/, + /jistá historická věrohodnost by byla a kombinace němčiny a latiny velmi efektní/, hodnocení - seriál v americkým stylu efekt + plytký děj, nicméně nebylo to zas tak děsný, relativně to nějak ušlo ()

FatalDay

Tak dajú si tú námahu, s kostýmami, s latinčinou, aby to vyzeralo čo nadrealistickejšie (predkladám) a potom to zabijú s gýčovou dramatizáciou. Tí herci sú v tom seriáli pricitlivejší ako Zoomeri. Tak som prvých 5 častí viacmenej pretrpel, s tým že snáď tú poslednú vojnovú scénu spravia realisticky. Bohužiaľ ani to sa nepodarilo. ()

hypnos11

Náhodně slhédnutý trailer na YouTube zapůsobil svojí autentičností a jistou dávkou atmosféry. Výsledek ale tak povedený není. Doteď nevím, zda se jedná o příběh o povstání s na pozadí milenckou zápletkou, či naopak. Samotná bitva u Teutoburgu tu je druhotná, i s přípravami si vystačí s posledním dílem. Seriál se snaží působit umělecky a místy se mu to daří, ale nelze se zbavit dojmu, že se jedná o ošidný způsob ztvárnění daného tématu. Kvalitně natočené, solidní herci, hudba i kostýmy, jistá míra autentičnosti tomu také nelze upřít, ale v šesti dílech to je zbytečně roztahané. Btw, téma si už Marshallovu řezničinu vysloužilo v Centurionovi - a nebylo to nic nadprůměrného. ()

anynkaaa_

Seriál na úrovni, Němci si s tím opravdu vyhráli a je to krásně zpracovaný poutavý příběh. Má šest dílů, akorát dlouhé, ani jsem se nestihla nudit. Herecké obsazení, především Thusneldy, Arminia a Vara úplně bezkonkurenční. Doporučuji i těm, kterým tento žánr nic neříká. ()

horskejvlk

Tak film balancuje aby se nezvrhl v militantní propagaci velkoněmeckého ducha jak za časů kancléře Bismarka který potřeboval germánské národy přetavit do jednoho společného státu pod vedením Pruského ducha a Hohenzlorenského žezla. Tehdejší “Kajzr” Vilém II.  nechal Arminiovi postavit velkolepou sochu na údajném místě, no trochu se sekl s místem bitvy ale to mu nemůžeme vyčítat. Seriál vykresluje co se tehdy dělo, z Římanů dělá blbce ve stylu Asterix a Obelix, scénář je ve stylu dokument na Discavery Chanel, když to srovnám s geniálním scénářem Seriálu Rome, kde historické události scivilněli pohledem řadových legionářů Pula a Vorena, kteří byly vždy u důležitých událostech a leckdy ovlivnili chod dějin, zde v Barbarech je scénář nudný. Římané jsou hlupáci a Germáni jsou zocelení muži koupající se v ledové řece, tedy klišé nad klišé, výprava je sice bohatá, historická přesnost, zejména germánských vesnic, skvělá, římský tábor už pokulhává víc a chování Římanů je nelogické, vyleštěné brnění segmenti, athénské šorce i chování legionářů, vše je umělé, když srovnáme kostýmy z Gladiátora, které měli patinu, tady je to opravdu chromová armáda wehrmachtu. Tedy totálně se nedá přenést v čase, byť exteriéry jsou dokonalé : listnaté hvozdy, mlhy a bažiny, chybí tady autentičnost postav a pohled na Římany jako vyspělou civilizaci, která byla v zavšivené germánii jako zjevení  mimozemšťanů v dnešní době, kdyby tedy přinesly dokonalý řád, prosperitu, právo a obchod. Tohle je jen germánský asterix a Obelix. Uděluji hvězdičku za pěknou autenticky znějící Latinu, hezké Maďarské exteriěry a přehledné vysvětlení historických událostí. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů