Barbaři

Nemecko, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (viac)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

Recenzie používateľa rublik05 k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2020) (S01)

Strhující historický seriál, ve které nám Netflix servíruje masakr v Teutoburském lese a bezprostřední okolnosti, které k němu vedly. Hned od začátku mě neuvěřitelně zaujaly postavy, z nichž nejvíce vyniká samotný Arminius, neméně pak sympatická barbarka Thusnelda a všichni ostatní, kteří působí velmi přirozeným dojmem a výrazně tak napomáhají atmosféře v jednotlivých epizodách. Každá epizoda má něco do sebe, všechny však mají výbornou atmosféru, skvělé herce a příjemné prostředí. Filmařům se také povedly zajímavé exteriéry, mlhou zahalené temné lesy působí velmi děsivě. Nemohu nezmínit skvělé kostýmy, vizuály a různé efekty. U tvůrců samotných oceňuji snahu o co největší autenticitu (samozřejmě v rámci možností) a dobrou práci s kamerou. Celkový děj je velmi poutavý, napínavý a v každé epizodě je plno nečekaných zvratů. Co mi však docela chybělo, bylo lepší hudební podbarvení, které by celému seriálu hodně prospělo a vystřelilo by ho zase o třídu víš. S Barbary jsem však velmi spokojen, tvůrci zde odvedli kus poctivé práce, což je samozřejmě v každé epizodě vidět a nezbývá než doufat, že nám Netflix v budoucnu nadělí další, neméně povedený historický seriál. 8/10. ()

Série 2 (2022) (S02)

Leccos zůstalo stejné, v lecčems se druhá série Barbarů od první liší. Zůstaly pěkné kostýmy, sympatické postavy, prostředí je stále stejně podmanivé, filmaři opět odvedli dobrou práci. Autenticita byla oproti předchozí sérii více upozaděna, druhá série nemá tak svižné tempo, soubojů je zoufale málo, chybělo mi více zapamatovatelných momentů, často jsem se kousal nudou. Zhlédnutí však v žádném případě nelituji, bavilo mě trávit čas v nádherných germánských lesích, kdyby byla i třetí série, vůbec bych se nezlobil. 6/10. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů