Všechny velké a malé bytosti

• Veľká Británia All Creatures Great and Small (viac)
Veľká Británia, (2020–2023), 21 h 38 min (Minutáž: 45–53 min)

Predloha:

James Herriot (kniha)

Anna Madeley, Samuel West, Rachel Shenton, Callum Woodhouse, Nigel Betts, Matthew Lewis, Melanie Kilburn, Diana Rigg, Nigel Havers, Maimie McCoy, Tony Pitts (viac)

James Herriot, čerstvý absolvent oboru veterinářství na univerzitě v Glasgow, jde za svým snem stát se veterinářem v úchvatném Yorkshire Dales, ale brzy zjistí, že léčit zvířata znamená především léčit jejich majitele – a že farmáři z Dalesu jsou drsní lidé, které těžko o něco prosit. Ve Skeldale House se James seznamuje se svou novou, dysfunkční rodinou – se svým chaotickým a chybujícím šéfem Siegfriedem Farnonem, jeho umíněným bratrem Tristanem a mazanou paní Hallovou, která chce neustále vše řídit. Když Jamese zaujme místní kráska Helen Alderson, má další důvod v Dalesu zůstat. (Viasat)

Recenzie používateľa Brtniik k tomuto seriálu (4)

Všechny velké a malé bytosti (2020)

My tedy na Heriotovi rovněž ulítáváme. Jak psáno, báječná předloha, báječné obsazení i naprosto špičkový dabing. Velmi nás potěšilo, že tvůrci pozměnili roli paní Hallové ze staré hospodyně na empatickou, chápající a k tomu krásnou dámu, která otupuje hrany soužití třech kohoutů jelikož sama má trápení a "minulost". Fascinuje mě, že jí Viasat označil jako mazanou. Průser je, že ve třetí řadě (nejen) jí pro Epik nadabovala jiná dáma! Postava je tak zcela nesympatická a vůbec ne naše milá paní Hallová. Doufám, že ČT o5 angažuje Danu Černou a ostatní ať to stojí co stojí, jinak seroš bude totálně zkažený. Doufám, že to někoho v ČT napadne a chápe to jako (dovolím si předjímat) my. Seroš máme na flešce a je možné to vidět kdykoli. ()

Musíš snít (2020) (S01E01)

Jelikož MVDr. Herriota známe z knížek (i audio), trochu jsme se obávali, jak se povede filmová verze, ale vůbec to (až na klasické globální režisérské seky) nevypadá špatně. Budeme doufat, že to bude hezké, jelikož předloha(y) jsou naprosto boží. ()

Stále kupředu (2021) (S02E02)

Tento seroš je pro nás anglofily a psí lidi naprosto kultovní. Báječný cást a vůbec. Znám i starší verzi. Je báječná jinak, ale pí. Holová není zajímavá natož k pomilování jako v aktuální verzi. ()

Dokonalé Vánoce (2021) (S02E07)

Nemohu tvrdit, že mě seroš vyloženě zklamal, ale na můj vkus se tvůrci moc ráchali v mezilidských vztazích ostatně jak je zvykem i v jiných dílech z nemocničního prostředí. V předloze byly daleko zajímavější příběhy zvířátek, léčení a jejich vztahy s lidmi. Myslím, že předloha filmem nebyla ani částečně vytěžená. Škoda. ()